Smartfish Pro: En akıllı klavye!

Smartfish Pro sadece ergonomik yapısıyla değil, "zeki" bir klavye olmasıyla da dikkat çekiyor.

  • Selim Öztürk

Her ne kadar bilgisayar satın alınırken üzerinde pek düşünülmese de, klavyelerin kullanıcılar açısından oldukça büyük bir önemi olduğunu asla yadsıyamayız. Özellikle uzun süreli bilgisayar kullanımlarında el ve bileklerdeki ağrıların büyük bir bölümü, kullanıcıların kendilerine uygun klavyeleri kullanmamasından kaynaklanır.

Kullanıcılarına en uygun klavyeleri ulaştırmayı misyon olarak belirleyen Smartfish isimli bir klavye üreticisi, geçtiğimiz günlerde dünyanın en zeki ve de en sağlıklı ergonomik klavyesi Smartfish Pro'yu geliştirdiğini duyurdu. Kullanıcıların yazma stiline bakarak kendini kullanıcıya göre ayarlayabilen Smartfish Pro, içerisinde barındırdığı Dynamic Positioning Controller sistemi sayesinde klavyenin durumunu yüksekliğe ve açıya göre belirleyebiliyor ve böylece kullanıcılar, kullanıcı dostu olmayan klavyelerden yakındıkları el ve bilek ağrılarından kurtuluveriyorlar.

Ürünün patentine de sahip olan şirket, uzun süre bilgisayarlarının başından kalkmayan kullanıcıları el ve bilek ağrılarından kurtarmayı amaçlıyor.

149 Dolarlık bir fiyat etiketine sahip olması beklenen ürünün Mayıs ayı içerisinde satışa sunulması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

ise yarar seyleri bir kere de de pazar liderleri yapsa...

Bir arkadaşımızın yorumuna istinaden yazıyorum;
Herşeyi pazar liderleri yaparsa piyasaya yeni markalar çıkmaz, dolayısıyla rekabet olmaz. Sonuç olarak ise halk tabiri ile kazık yiyerek ürün satın alırsın...

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
ise yarar seyleri bir kere de de pazar liderleri yapsa...
01 Şubat 2009 Pazar, 15:40

Pazar liderleri sadece mevcut başarılarını sürdürmeyi ve bu başarıyla elde edilebilecek en fazla karı elde etmeyi amaçlar .Yenilikçi fikirler her zaman pazarda yer edinmeye çalışan firmalardan çıkar .

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play