Snow Leopard'a acele rötuş

Snow Leopard'ın kritik hataları Windows 7'nin yüzünü güldürdü. İşte Apple'ın önlem paketi

  • Halil Mollaoğlu
Mac OS X: 10.6.2 nolu sürüm indirilmeye hazır
Snow Leopard: Apple, işletim sistemi için yeni güncelleme çıkardı.

Apple şu andan itibaren Kar Leoparı işletim sistemi için yeni bir güncelleme sunuyor. Mac OS X 10.6.2 bir süredir otomatik yazılım güncelleştirme arabirimi üzerinden kullanıcılara sunuluyordu.

Apple'a göre güncelleme işletim sisteminin istikrarını, uyumluluğunu ve güvenliğini iyileştirmeye yönelik genel hata düzeltmeleri içeriyor. Muhtemelen en büyük değişiklik ekim ayının başında duyurduğumuz misafir hesabı hatasının giderilmesi oluyor. Malum hata yüzünden kullanıcının tüm kişisel verileri geri gelmeyecek şekilde siliniyordu. Ayrıca yeni iMac modellerinde takılan videolara sebep olan performans sorunlarının da giderildiği söyleniyor.

Enteresan biçimde yeni sürüm yine de Intel Atom platformu desteğinin önünü kapatıyor. Halbuki firma geçenlerde Atom desteğini engellemekten vazgeçtiğini açıklamıştı. Her ne kadar Apple, Atom işlemcili cihazlar sunmasa da netbook'lar sıkça lisanssız Mac OS kurulumlarına ev sahipliği yapıyor.

Atom işlemci desteğinin ileride tekrar sunulup sunulmayacağı henüz belli değil. Güncellemenin boyutu 470 MB.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

bana kızanlar oldu ve hatta kötü sözler sarfedenlerde...

AMA ne oldu? pis kurtlu elmanın süper derecede açıkları ve büyük problemleri çıktı...!!!

şimdi gene söylüyorum...!!!
bu yama paketinin içerisinde öyle bir kod bohçası varki, çingene işi gibi... ---ve diyorum ki bu güncellemeyi yükleyen kullanıcıları ileride öyle şeyler bekliyor ki burada söyleyemeyeceğim üzgünüm...

bana gene kızıpta tonla laf söyleyenler olacaktır, umuruda değiller kusura bakmasınlar :D)

bana gene kızıpta laf söyleyeler lütfen bir kaç ay sonra bu yazıyı yazığımı hatırlasınlar

INTEL PC - NVIDIA WE MICROSOFT KULLANAN HERKESE SAYGILAR

:D Mac Os X Grafikerim ama kullanıyorum :D 10.5.8 devam :D

Windows 7 Ve İntel Ati Kulanan Herkese SAygılar

Mac Os X Ve Ati Intel Kulanan Herkese SAygılar

Apple işletim sistemindeki açıkları kapatmak için kod yazmaya başladı. Sonu windows gibi olmasın. Ama Windows şu anda çok iyi seviyede. Mac Os daha işin başında. Microsoft hiç 470 mblık bir güncelleme yayınlamadı. Buna ne diyeceksiniz. Sanırım bu bir service pack. Ve tekrar söylüyorum Microsoft daha hiçbir işletim sisteminin çıkışından 2 ay sonra bir service pack de yayınlamadı. Kaldı ki Mac os bu işletim sistemini birkaç makinada kullanıyor ve bunu zaten kendisi üretiyor. Ama Microsoft milyonlarca farklı makinada çalışıyor.

Kolay gelsin Apple.

evet, windows milyonlarca farklı konfigürasyondaki sistemlerde uzun süre, en azından 2 aydan uzun bi süre sp siz çok büyük sorun çıkarmadan çalışabiliyor ama mac os x sayılı sistemde (en fazla 7-8 makinede) yani kendi bilgisayarları olan macintoshlarda bile adam gibi çalışamıyor. 2 ay sonra sp ha!

valla apple ms'e okadar çamur atıyo reklamlarında ama hala msin gerisinde. zaten reklamlarında adam gibi kendi ürünlerini övmek yerine durmadan rakiplerine çamur atan firmadan hayır mı gelir?

Apple'ın yama yayınlaması için kötü deniliyor. Vista kullanan arkadaşlara soruyorum; (xpcilere sormuyorum) çıktıktan 2 ay sonra vistaya servis paketi çıksaydı iyi mi olurdu yoksa kötü mü? Microsoft vista ihtiyaç duyduğu halde bile bekledi, Apple ise beklemektense müşteriyi düşündü. Son olarak şimdiye kadar hiç Mac Os x kullanmadım hep windows kullandım. Sadece farklı bir açıdan bakmayı tercih ediyorum. Editörlerden ricam yorumlardaki marka fanatizmine bir çözüm bulabilirler mi? Forum değil ki burası ana sayfa ama yorumlarda imza gibi oldu ve ana sayfada pek de hoş durmuyor.

hatasız işletim sistemi olmaz hatalarıyla sevin onları:) macle windows arasında bi güvenlik açısından çokta fark yok 2sinede virüs girebiliyo 2 sininde hatası çıkabiliyo.

bir sürü mac forumuna üyeyim daha hesabı silinen, virüs kapan, spyware kapan, saçma birşey yapmadan sistemi çöken hatta restart atan bile görmedim duymadım

Leopard güncellemesi bir cökme için yayınlanmadı, kaldı ki ben 10,6 yı kullanıyordum hiç bir sorun cıkmadı, yayınlanan güncellem daha stabil calısması içidnir, bu apple yegane özelliğidir. Updatein detaylarına bakınız.
Güncelleme ile birlikte Safari’de eklenti desteğinin sağlamlaştırılması, iWork, iLife, Aperture, Final Cut Studio ve iDisk yazılımlarında hata giderimleri, Adres Defteri ve Mail’deki bazı sorunlar, NTFS ve WebDAV konusunda iyileştirmeler üzerine yoğunlaşılmış. Az da olsa veri kaybına sebep olan misafir hesabı sorunu da giderilmiş. Snow Leopard 10.6.2 Güncellemesi hakkında daha detaylı bilgi için Apple’ın ilgili sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
Bu güncellemenin büyük ihtimalle Intel Atom işlemci kullanan Hackintosh’ları etkisiz hale getireceğini de belirtelim.

Bu update bir yama degildir, direk sistem cekirdegindeki kod degişimidir.

delikanlı adam işletim sistemini hatalarıyla kabul eder :D

ya bu fanatiklik nedir anlamıyorum, millet takım tutar gibi marka tutmaya başladı...

Bakınız biz burda macos x savunuyoruz, benim 1 powerbook 1,67 17inc ppc tiger, 1 macbookpro 17''2,4 intel snow leopard, 1imac 600 ppc jaguar, 1 intel 2,8 desktop windows xp, 1 toshiba satalitte 17'' 2,2 intel notebookum windows7, ve 3D tasarım ve grafik tasarımcı oldugum içinde hepsini amaçlarına göre kullanıyorum, bana sorarsanı bilgisayar nedir diye ben MACİNTOSH derim, AMA fanatik oldugumu söylemiceksiniz diye düsünüyorum.

" benim babam senin babanı döver! " En azından o babamız peki bu işletim sistemleri neyiniz oluyor? Yerli malı yurdun malı haftasınımı kutluyorsunuz?

Windows - MacOS, vuruşun, kazançlı çıkan biz kullanıcılar olalım ;)

Benim macimde 10.4.11 yüklü geçenlerde adobe illustrator açarken crash report verdi ve çöktü benzer şekilde photoshop da pdf formatındaki dosyaları açmıyordu. neyse tekrar kurdum çatır çatır çalıştı ardından güncellemeleri aldım ve gene aynı sorun..
ama ne win xp de vistada ve de 7 de böle bir sorun yaşamadım. bu nasıl bir sorumsuzluksa
ve şu kadarını söylüyorum eğer ki apple bu saçmalıklarına devam edecekse bir grafik tasarımcı olarak ilerde mac kullanmayı düşünmüyorum. Biz tasarımcılar sağılcak kaz değiliz...

Sen de yorum yaz