Solar elektrikli Scooter Türkiye'de

Dünyanın ilk katlanabilir güneş enerjisiyle çalışan Scooter'ı Türkiye'de.

Solar elektrikli katlanabilir Scooter Türkiye'de

Tayvanlı NanoWin Technology, "Dünyanın ilk katlanabilir solar elektrikli scooter"ını Türkiye'ye getiriyor.

NanoWin Technology'nin bu ürettiği "Solar Elektrikli Scooter", Türkiye'de ilk kez 15-19 Mayıs tarihleri arasında İstinye Park'ta gerçekleştirilecek olan "Tayvan Doğa Dostu Ürünler Etkinliği" çerçevesinde kurulacak olan "Tayvan Çevre Dostu Ürünler Pavilyonu"nda tanıtılacak.

Sadece 20 kilogram ağırlığındaki bu elektrikli CIGS solar teknoloji and CIGS solar modülleri sayesinde güneş enerjisini elektriğe çeviriyor. "Solar elektrikli scooter", bir dolu batarya ile 174 kilometre yol yaparak rakiplerine 4 katı fark atıyor. Sadece 20 kilogram ağırlığındaki, saatte 35 kilometre hıza çıkabilen ve çanta gibi taşınabilen "Birleşmiş Milletler Bluesky Ödüllü " elektrikli scooter, dünyanın en inovatif tasarımları arasında gösteriliyor.

Tayvan Ekonomik Bakanlığı (MOEA) tarafından düzenlenen ve Tayvan Ekonomi Bakanlığı Çevreci Ürünler Departmanı (GTPO) ve Tayvan Ticaret Merkezi (TAITRA) tarafından desteklenen etkinlikte tanıtılacak olan 17 doğa dostu üründen biri olan NanoWin Technology'nin bu ürettiği "Solar Elektrikli Scooter", 16, 26 ve 35 kilometre olmak üzere 3 farklı hız seçeneğinde kullanılabiliyor ve 45 derecelik eğimleri rahatça aşabiliyor.

Tayvanlı NanoWin Technology tarafından şık bir taşıma çantası ile birlikte sunulan ve su geçirmez motor ve batarya mekanizmasına sahip olan "Dünyanın ilk katlanabilir elektrikli scooter'ını kullanan sürücülerin trafik ve park etme gibi sorunları yok çünkü sürücü ulaşmak istediği yere vardığında, scooter'ını katlayarak gittiği yere götürebiliyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

"Sadece 20 kilogram ağırlığındaki bu elektrikli CIGS solar teknoloji and CIGS solar modülleri sayesinde güneş enerjisini elektriğe çeviriyor." iyi de nasıl ? Ynai bu modüller nerede ? tekerin jant kapaklarına mı takılıyor üzeri mi bununla kaplı yoksa yanında gelip sadece evde şarj etmeye mi yarıyor ?. Bir de bunları yazsaydınız da asıl başlıktaki ürünü tam anlamıyla tanıtsaydı.

Trafiğin arttığı havanın nefes alınamayacak şekilde kirlenen dünya için güzel bir hareket.

Son kullanıcıya ne zaman ulaşır acaba?

Sadece solar in sarj etmesi sanirim 1 hafta surer menzile katkida bulunuyordur heralde

Eğer resimdeki bisiklet ise ön teker jant kapağı bu işi yapacaktır. Şarj etmekten ziyade takviye olacağını düşünüyorum. Bu arada 175 km menzil çok iddialı.bBu menzil düz yolda ve uygun sartlarda ancak gerçekleşir. 35 km hız da az değil. Bu bisikletle şehirler arası bile gidilebilir bu değerlerle. 20 kg olması batarya bitince katlayip bir otobüse falan koyma şansı verir. Bu arada başka haber sayfalarında ürün Görseli pedalliydi bu pedalSız. Buradan hareketle haber var görüntü yok gibi geldibana

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir