Son güncellemede bunlar da varmış!

Microsoft'un Windows 8.1 için Salı günü yayınladığı son güncellemede birkaç yenilik daha keşfedildi!

Son güncellemede bunlar da varmış!

Microsoft, son güncellemesinde Windows 8.1'e eklediği yeni işlevlerden bahsetmişti, ancak yazılım devinin birkaç şeyi söylemediği, ünlü Microsoft uzmanlarından Paul Thurott tarafından keşfedildi.

Microsoft'un KB2975719 olarak adlandırdığı, "Update 2" demekten kaçındığı 171MB boyutundaki güncellemenin TouchPad geliştirimeleri, Miracast Alma API'ları ve SharePoint Online'da daha az otutum açma isteği gibi yenilikler getirdiği biliniyordu. Bunların yanında Microsoft'un güncellemeye "Güncelleme ve kurtarma", Rus para birimi Ruble için destek, MP4 API'ları için video yakalama metadata'sı, eski ActiveX'leri engelleme gibi birkaç küçük işlev daha eklediği ortaya çıktı.

Salı günü yayınlanan yama Internet Explorer ve Windows yanında .Net, Office 2013 ve Lync 2013'e de güncellemeler getirmişti. Windows 8.1 Update 2'nin Windows 8.1 için sunulan son büyük güncelleme olduğu düşünülüyor. Yazılım firmasının bu güncellemeden sonraki asıl odak noktası, önümüzdeki sene tamamlanması beklenen Windows 9 (kod adı "Threshold") olacak.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Güncelleme bana gelmedi, internetten indirmeye calıştıgımda micrisoftun sitesinde kaldırılmış görünüyor. Nasıl yukleyebilirim ben bu güncellemeyi m

@16 Ağu 2014 12:54 tüh kaçırmışsın. artık yükleyemezsin. önümüzdeki güncellemelere bakıcaksın :P

windows 8.1 son sürüm ama xp daha stabil fazla ram de harcamıyor nedense.

Güncellemeyi kurdum ama bir farklılık yok.

Windows 8.1 çok güzel bir sistem ama önyargılardan ve yeniliğe kapalı olunmasından dolayı tutmadı. Windows 9 unda çok güzel olacağını düşünüyorum çünkü Windows 7 ve 8.1 karışımı bişe olacak, başlat ekranlı Windows 8.1.

Bu son mu eyvah...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir