Sonunda Batman de kavgayı kaybetti!

Yeni Batman filmi de modaya uyuyor; ünlü yönetmeninin sert inadına rağmen...

  • Ertuğrul Süngü
Christopher Nolan'da 3D kervanına katılıyor
Yeni Batman filmi yolda

Özellikle son iki yıldır üç boyutlu filmler aldı başını gidiyor. Fakat birçok eleştirmene göre 3D, filmlerin sanatsal yönünü yok ediyor.

Aynı durum The Dark Knight ve Inception isimli filmlerin yönetmeni olan Christopher Nolan için de geçerli. Nolan 3D konseptinden nefret ettiğini her seferinde dile getiren bir yönetmen. Özellikle son filmi olan Inception'da Warner Bross'un yoğun ısrarına rağmen filmi 3D olarak çekmeyeceğini söylemiş vefirmaya karşı verdiği bu savaşı kazanmıştı.

Nitekim firmanın yoğun ısrarı üzerine Nolan, Batman serisinin yeni filmini 3D olarak çekmek zorunda kalacak. Çünkü Warner Bross. 3D filmlerin sektörde ne kadar derin ve ilgi çekici bir yere sahip olduğunun farkında.

Süre gelen bu durum sonucunda da ilk defa çok kaliteli bir yönetmenin hem sanatsal, hem de görsel bilgisinden feragat edeceğini bilmek, açıkcası can sıkıcı. Yeni Batman filmini görene kadarsa diyecek bir şey yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Sanatını yiyim 3d filmler çok eğlenceli oluyorlar. Batman filmininde ayrıca sanatsal derinliği tartışılır bildiğin aksiyon filmi bamada gümede işte son filmde biraz zeka ekleyelim olmuşlar bir kaç özlü söz vs bişiler eklemişler. Nolan burda kendine karizma yapmış....

İlginç olucak :)

Nolanı zorlar sadece. hem sanatsal hem görsel olur. yine 1 numara olur..

:D Nolan gibi bir yönetmenle aynı fikirde olmak çok hoş bir duygu ben sadece avatarı 3d seyrettim ama banada pek ahım şahım bir özellik olarak gelmedi 3d filmin bütünü yayılamıyor gibime geliyor bazı yerlerde tam etkisini gösteriRKEN DİĞER NKTALADA İSE GÖRÜNTÜLERİN BİRBİRİNE GİRMİŞ HİSSİ VERİYOR BİDE ŞU GÖZLÜK İŞİ HOŞUMA GİTMİyor başka bir çözüm olmalı

Başınızı biraz sağa sola oynatsanız görüntü bozuluyor. Baş ağrısı da cabası. Gözünüz biraz bozuksa görüntü kalitesi yine bozuluyor. 3B çokta verimli olmuyor yani...

16:45 bir filmi sadece aksiyon olarak görmen bu film serisini birkaç defa daha izlemen gerektiğini gösterir filmde aksiyonu izle ama filmde ne anlattığına da bak !!!

Sanattan anlamayan bir insanlık için sanatsal bir filme ne gerek var? onları düşündürmeden, eğtimeden, bilgilendirmeden yalnızca eğlendirsin yeter. recep ivedik 3D'de çıkarsa eminim bilet satşında patlama yaşanır.

bir yönden de kendisine + olarak döner nasıl olsa yeni teknolojiye er-geç geçmeye mecbur

3D fikri çok hoş olmasına rağmen görüntü kalitesinden feragat etmek bence pek hoş değil, bu teknoloji için en azından şimdilik beklemek daha iyi olacaktır.

aman yönetmende bi havalarda joker son filmde inanılmaz iyi bi rol çıkarmasaydı büyük çuvallamaydı .

İngiliz sinemasının yüz karası Christopher Nolan filmin sanatsal yönüne boş yere kafa yormasın bu çöpüne de iyi bir oyuncu bulsun birde bu oyuncuda kaza filan geçirip öldümü Batman The Dark Knight why so serious? tayfası bu çöpede bayılır merak etmesin!
eğer gerçekten iyi film yapmaya ve sanata önem verseydi bu çöple gala gecesine katılma yüzsüzlüğünü göstermezdi (insanda biraz utanma duygusu olur)
bu çöp resmen recep ivedik 3 amerika şubesi! :D

aman yönetmende bi havalarda joker son filmde inanılmaz iyi bi rol çıkarmasaydı büyük çuvallamaydı .
-------------------------------------------------------------------------
Artık bu filmimde de iyi bir oyuncu ölsün duasına çıkar artık! ehu ehu ehe ehe! :D

Sen de yorum yaz