Sony Ericsson P910i CeBIT’te

Dünyanın en akıllı mobil cihazlarından biri olan Sony Ericsson P910i, CeBIT Bilişim Eurasia fuarında tanıtılacak. Telefon, PDA ve mobil internet olanaklarını en iyi şekilde bir araya getiren P910i, profesyonellerin vazgeçilmez telefonu olacak.

P910i’nin metin giriş yöntemlerindeki çeşitlilik sayesinde e-mail işlemleri ve web’de gezinmek son derece kolaylaşıyor. Örneğin kapak içindeki parmak klavyesi uzun mesajlar yazmak için; beş yönlü Jog Dial’la telefonun fonksiyonları ve web sayfaları arasında geçiş yapmak için; geniş ekrana el yazısıyla yazma olanağı ise SMS gönderip not almak ya da adres defterine yeni telefon kaydetmek için kullanışlı ve ideal çözümler sunuyor.

P910i ile e-mail hizmetlerine ve mesajlara ulaşmak çok kolay. P910i aynı rahatlıkla güvenli bir şirket ağının parçası olarak ya da kişisel e-maillerin okunması için kullanılabiliyor. Sony Ericsson’un birçok e-mail sağlayıcısıyla işbirliği, P910i’nin mükemmel bir e-mail platformu olmasını sağlıyor. P910i Smartner’a ek olarak IBM, Extended Systems, Visto, RIM BlackBerry, Seven ve IntelliSync’i de destekliyor.

Internet, e-mail, PDA ve diğer eğlence seçenekleri telefonların kullanılabilir belleklerinin her zamankinden daha fazla olmasını gerektiriyor. Bu durumu dikkate alarak telefon belleğini 64 MB’a yükselten Sony Ericsson, telefonla birlikte ayrıca 32 MB’lık bir Memory Stick Duo bellek kartını da ürünle birlikte veriyor. 1 GB’a kadar Memory Stick Duo bellek kartlarını destekleyen P910i, resim, video, müzik ve işle ilgili veriler için neredeyse sınırsız depolama ve paylaşma olanağı sunuyor.
Smartphone’ların en popüler işletim sistemi olan Symbian OS v7.0’ı ve başarılı kullanıcı arayüzü UIQ’yu kullanan P910i, bu sayede piyasadaki en geniş uygulama seçeneklerini sunan smartphone olma özelliğini taşıyor.

Ücretsiz veya deneme sürümüyle sunulan yeni program seçenekleri arasında Avantgo (İnternet’e bağlanmadan sayfa görüntüleme), Media Viewer (Financial Times gibi haber kaynaklarına erişim) ve Promyzer (anında borsa haberleri) bulunuyor. HP Runestone mesaj, resim, ajanda ve adreslerin Bluetooth özellikli HP yazıcılardan doğrudan çıkış alınmasını sağlıyor. CD’de gelen Wayfinder ise bir yol bulma aracı: Arabadayken telefon bir Bluetooth GPS alıcısına bağlanarak, nereden dönülmesi gerektiğini bulabiliyor. P910i, ekran genişliğini mükemmel biçimde kullanarak web’de dolaşmayı sağlayan Opera web tarayıcı programıyla birlikte geliyor.

Smartphone’lar için yeni programlar geliştirmenin, uygulama geliştirme sektörünün en hızlı büyüyen iş alanlarından biri olduğu günümüzde, P910i yeni uygulamalar açısından bir numaralı ürün konumunda. Şu anda P800/P900/P910i’ ile uyumlu 600’den fazla programın bulunması, program geliştiricilerinin bu seriye ne kadar önem verdiğinin göstergesi olarak kabul ediliyor. Kullanıcıların yeni programları telefonlarından satın alarak yüklemeleri bile mümkün.

Sony Ericsson’un Kurumsal Başkan Yardımcısı ve Pazarlama ve Satış Bölümü yöneticisi Jan Wäreby: “Smartphone’larımız PDA ve telefon fonksiyonlarını kalite, işlevsellik ve kullanışlılıktan ödün vermeden bir araya getiriyor. Buna en geniş program ve metin giriş yöntemi seçenekleri de eklendiğinde, çok yüksek beklentilere sahip mobil kullanıcıları bile tatmin edecek bir ürün ortaya çıkıyor” dedi.

Dijital video kamera ve fotoğraf makinesi özelliklerinin yanı sıra geniş eğlence seçenekleri sunan P910i’nin yetenekleri sınır tanımıyor. Ajanda ve adres defterinin bilgisayarla senkronizasyonu USB, infrared, Bluetooth bağlantılarının dışında, havadan SyncML bağlantısıyla da gerçekleştirilebiliyor. 262,000 renkli ekran, resimleri görüntülemek ve işlemek için son derece uygun.

2004’ün 4. çeyreğinde piyasaya çıkacak olan P910i, 31 Ağustos – 5 Eylül arasında gerçekleşecek CeBIT Bilişim Eurasia fuarında tanıtılacak. P910i, (Qwerty, Qwertz, Azerty, Rusça ve Yunanca gibi) değişik dil guruplarına uygun beş değişik klavye seçeneğiyle sunuluyor.

İndirmek için tıklayın
Etiketler:

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play