Sony Xperia Z2 Ultra'dan bilgiler, sızıntılar

Sony'nin verdiği bu ipucu, Xperia Z2 Ultra'nın yakında gerçek olacağını müjdeliyor!

Sony Xperia Z2 Ultra'dan bilgiler, sızıntılar!
Xperia Z Ultra'nın halefi geliyor

Yeni bilgiler, Sony'nin ekstra geniş telefonlardan vazgeçmediğini, Xperia Z2 Ultra'yı piyasaya sürmeye hazırlandığını söylüyor. Bilgilerin kaynağı Sony, ancak şimdilik herhangi bir çıkış tarihinden bahis yok.

Facebook ve Twitter'da Sony'nin paylaştığı "Bir sonraki büyük şeye hazırlanın" cümlesi, akla hemen Z2'nin büyütülmüş sürümünü getirdi. Bu büyütülmüş telefonun Sony Xperia Z2 Ultra olacağına neredeyse kesin gözle bakılıyor.

Web sitesi AndroidSaS'ın şirket içi "güvenilir" kaynaklarına göre Z2 Ultra, Snapdragon 801 (MSM8974AB) işlemci ve 3GB RAM ile gelecek. Depolama alanı 16GB olacak ve microSD'yle genişletilebilecek. Cihazın ekranı, 6.44 inç ile selefi kadar büyük olacak. Ekran çözünürlüğünün Full HD mi, yoksa daha mı yüksek olacağı ise bilinmiyor. Z2 Ultra'nın 3.400 mAh'den daha düşük kapasiteli bir pille gelmesi beklenmiyor. Sony, şu sıralar telefonlarını 20.7 megapiksellik, 4K video kaydı yapabilen kameralarla donatıyor. Bu yüzden Z2 Ultra da bu özelliklere sahip olabilir. Ön yüzde ise 2 megapiksellik bir kamera kullanılması muhtemel.

Z2 Ultra'nın çok ince, su ve toz geçirmez bir telefon olmasını bekleyebiliriz. Cihazın piyasaya sürülmesi, AndroidSaS'a göre yaz aylarında gerçekleşecek.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Çok geç kaldın chip

Resimdeki sony t3 yaa

Koca telefona kamera flaşı koymayı unutmasınlar bu sefer

@26 Haz 2014 17:07 koydurlar merak etme var elimde şuan D:

Bu sefer flash olcak mı kamerada :D

Daha z1 ultra çıkmadan ne z2 nin ultrası yaa

vallah ben z2 ultra aldım elimde var çokk güzel bişe öneririm

6 inçle sınırlasa idi ve çerçeveleri daha ince yapsaydı alırdım malesef piyasada 6 inçlik ips düzgün bir telefon yok amiraller desen 5,5 fiye grliyor en fazla onlarda ekrana tuşu gömüp oluyor 5,2.. sony kapasitif tuştan vazgeçmese ve ips ekrana bukadar geç geçmeseydi kraldı piyasada bizde çer çöpe kalmazdık

Sen de yorum yaz

 



CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir