Steam'den yeni rekor!

"PC oyunları öldü" deniliyordu ama Steam'den gelen haberler, hiç de öyle demiyor!

PC oyunları öldü deniliyordu ama...

Belli bir süre içerisinde online olan kullanıcıların toplam sayısı önemli bir gösterge. İşte bu göstergeye göre, Steam'in 2015'e güçlü bir başlangıç yaptığını söyleyebiliriz. Polygon'un belirttiği üzere, oyun hizmeti yılın başında 8.5 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda.

Steam, 3 Ocak tarihinde, önceki 48 saatte online olan kullanıcı sayısını 8.000.295 olarak açıkladı. Steam'in bir yıl önceki sahip olduğu sayıya göre oldukça büyük bir artış olduğu bir gerçek. Polygon'un söylediğine göre, 2013 Aralık ayında Steam hizmetinin ulaştığı aynı anda online kullanıcı sayısı yaklaşık olarak 7.5 milyondu ve geçtiğimiz yılın Haziran ayında 8 milyon sınırı çok az aşılmıştı. Başka bir deyiş ile aynı anda online olan kullanıcı sayısında Steam, bir yıl içerisinde yüzde 13'lük bir artış gösterdi.

Eğer 2012 Kasım ayında Steam'in 6 milyon sınırını aştığını düşünürseniz, bu yükselişin daha da önemli olduğu ortaya çıkıyor. Yani iki yılın biraz üstündeki bir sürede yaklaşık olarak yüzde 42'lik bir artış gözüküyor.

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Korsan oyun alacağınıza steam dan indirimlere uygun bir fiyata orijinal oyun al hem kendini tehlikeye atmassın hem de oyunu indirdiğin zaman bir ton crack v.s dosya aramassın zaten bende bir ara korsan takılıyodum indirdiğimde oyunların %60 açılmıyodu açılanlar da ilk sürüm ve hataları vardı orijinal kullansanız hem siz hem pc niz rahat olur. (bu lafım maddi durumu kötü olanlara değil yanlış anlaşılmasın...)

PC'de oyun Steam demektir.

Bilgisayar oyunları öldü diyen kim anasını satayım her konsol ölür pc yaşar her turlu hala en çok oyun bilgisayara çıkıyor konsola 1700 lira verip her oyuna 200 er daha vericeğime adam gibi bilgisayar toplarım steamden tonla oyun alırım konsol pişmanlıktır.

Korsan oyunlar sorun çıkartmaz.Hatta çogu korsan oyun orjinalinden daha rahat ettirir.Mesela ubisoft oyunlarını orjinal alırsın servera baglanamayınca oynayamazsın.Oyunun içine botnet,trojan atabilir.Onlarda seni etkilemez.Zaten korsan oyun almışsın bide kredi kartı mı kullancan.Ki virüs programları engeller çogunu.Burda asıl problem şu sen korsan alırsan ben korsan alırsam adamlar nasıl para kazanıcak? Biraz beynini kullan.Tamam her oyunu orjinal almayabilirsiin ama yılda 3 tane begendigin oyunu orjinal al mesela

ben her zaman derim orginal orginal.adamlar emek veriyor.para kazanıyorlar.kaç kişiye ekmek parası siz biliyor musunuz!!!!!!!

PC oyunlari oldu kim dedi ki? Korsanci arkadaşları steam le tanistirmak lazim. İndirimler de aldığım 92 tane oyunum oldu.

Neyin kafası la bu PC oyunları öldü diyen hücre yoksunu kim acaba! Steam e gelen Türk lirası desteği ve Türkiye şartlarına göre fiyatlandırma yapmaların'dan bir çok Türk oyuncuyu'da çekti ve %80 gibi indirimler ile oyun sattıkları oluyor bu durum'da orjinal almamak için neden kalmıyor birde Aral game steam e müdahale edip fiyatları yükselmesine sebep olmasaydı daha uygun olacaktı oyun fiyatları...

Kim demis pc oyunlari oldu diye bitmeyecek bir sektordur sacmalamayalim!?!

pc de oyun ölmez

orjinal almak lazım tabi ama ben tüm oyunlarımı crackli kullanıyorum daha sorunla karşılaşmadım.Oyunlar çok pahalı 20 tl falan olsa alıcam ama 100 tl falan nasıl alim para mı yeter ona. Steam indirime giderse sürekli bence rakamları yükseltir

mouse ile oyun keyfi

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost