Tek elle yazma sorununu Microsoft çözecek!

iPhone 6S Plus'ı tek elle tutarken yazı yazamıyor musunuz? Çözümünüz Microsoft'tan geliyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Tek elle yazma sorununu Microsoft çözecek!
The Verge

İnanmanız belki zor olacak ancak 5.5 inç'lik iPhone 6S Plus'ta tek elle yazma sorununu Microsoft çözecek gibi görünüyor.

Windows Phone 10'da da yer alan Word Flow'a yeni eklenen bir işlev, klavyeyi sağa veya sola yaslamaya izin veriyor. Bu sayede phablet boyutundaki telefonda tek elle yazı yazmak daha kolay bir hale geliyor. Uygulamadan çekilen fotoğraflar, normal klavyeyle eğik klavye arasında geçiş yapmaya izin veren düğmeyi de gösteriyor.

İşin ilginç yanı, Microsoft'un Word Flow'un bu yeni sürümünü Lumia 950'den önce iPhone'da deniyor olması. Ancak uygulamanın iOS'a ulaşması, Microsoft'un söylediklerine göre birkaç ay alacak gibi görünüyor. Word Flow iOS'a geldikten sonra Android'e de gelecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Keşke F ve J harflarinden ikiye bölerek yaslama şansı da tanısaymış.

Microsoft'un Word Flow'u olmadan dandiPhone 6s plus bi halta yaramıyor...

@subita sallama arkadaş iphone 6splus diyo sen kullanılmaz diyon adama götünle gülerler beyinsiz

Bence MS gerizekalı. Çünkü başka platformlara sunduğu imkanları kendi platformlarına sunamıyor ya da sunmuyor. Bunun da muhtemel iki anlamı var: MS, ya gerizekalı ya da kendi platformundan umutsuz...

Microsoft kendi platformu olan Windows 10 Mobile daha fazla destek vereceğine gidip İphone'nun klavye sorununu çözmeye çalışıyor olması inanılır gibi değil

Microsoft, işletim sistemi işinden yavaş yavaş elini ayağını çekiyor... Windows'u unuttu, tüm gücüyle İOS ve Android için çalışıyor... Microsoft böyle giderse, 10 sene sonra Android için çeşitli uygulamalar yapan Cheetah Mobile (CM) şirketinden farkı kalmayacak..

@26 Ocak 2016 19:36 umuyorum öyle olur. çünkü microsofttan ümidim kalmadı artık şu tasarım rezillikleri ve kullanıcı gizliliğine vermediği değerden sonra.

Microsoft'un androıd ve ıos uygulama yapan kısmı ayrı ısletım kısmını yapankar ayrı kişiler, ıkı platform ayrı, savunmak ıstemıyorum ama Microsoft zaten yazılım sırketı

Microsoft hisselerine önem veriyor :)

microsoft' un apple ve alphabet (google) şirketlerinde hisseleri var. ve daha başka diğer büyük şirketlerde...

Sen de yorum yaz

 



CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost