Tim Cook'u "deli eden" kitap!

"Steve Jobs sonrası Apple" hakkında yazılan bu kitap, Tim Cook'u adeta küplere bindirdi!

  • Levent Öztürk
Tim Cook'u "deli eden" kitap!

Üzerinden yıllar geçmesine rağmen, Apple'ın kurucularından Steve Jobs'un yaşamı ve ölümü üzerine kitaplar yazılmaya devam ediliyor. Bu kitaplar seline yeni bir kitap da eskiden The Wall Street Journal bünyesinde olan Yukari Iwatani Kane'in kaleminden çıkıyor: "Haunted Empire: Apple after Steve Jobs."

HarperBusiness tarafından yayımlanan Kane'in yeni kitabının temelinde ise, Jobs'un ölümünün ardından Apple'ın bir gerileme döneminde olduğu düşüncesi yatıyor. Tabii ki Apple'ın CEO'su Tim Cook bu konuda Kane ile hemfikir değil. Öyle ki, Cook Kane'in kitabı hakkında konuşurken "saçmalık" gibi bir tanımlama yapmaktan bile çekinmiyor: "Bu saçmalık, Apple hakkında okuduğum bazı diğer kitaplardan bile daha fazla. (Bu durum) Apple'ı, Steve'i veya firmadaki herhangi başka birini yakalamaktan çok uzak."

Cook'un açıklaması "Apple'ın her gün ellerinden gelenin en iyisini yapmak, dünyanın en iyi ürünlerini üretmek, evren üzerinde bir iz bırakmak ve bulduklarından daha iyi bir şekilde bırakmak için çalışmaya gelen 85.000'in üzerinde çalışanı var. Bu, ilk günden beri Apple'ın kalbi olmuştur ve onlarca yıl boyunca böyle olmaya devam edecektir. Geleceğimizden oldukça eminim" cümleleri ile devam ediyor.

Kane ise, Cook'un "saçmalık" yorumuna son derece sakin cevaplar veriyor. Kitabının amacının Jobs sonrası Apple hakkında bir tartışma başlatmak olduğunu söyleyen Kane, aldığı tepkinin kitabının "hassas bir noktaya değinmiş olmasından" dolayı olduğunu düşünüyor ve istediği tartışmayı başlattığı için memnun olduğunu belirtiyor. Kitapta ulaştığı sonuçların kendisini de şaşırttığını söyleyen Kane, yaratılan duygusallığı anladığını belirtiyor ve Apple'daki herhangi biri ile konu hakkında halka açık veya özel bir şekilde konuşmaktan mutlu olacağını bildirmeyi de unutmuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Eleştiri kabul edememek böyle bir şey. Steve Jobs 'tan sonra Apple'ın yaptığı hamleler ortada.

@28 Mar 2014 10:44 saçmaladığının farkında mısın? haberi iyi oku...

evet bencede gerilemede ios6 yı komple sildiler tasarımı degiştirdiler iphone4-4s sonra

Tim Cook steve jobsun asla olmaz dediği şeyleri tek tek yapmaya başladın akıllı kalem gibi apple jobstan sonra düşüşe geçti benim gözümden iphoneda bile iphone 4sten sonra düzgün cihaz yapamadılar

ben hiç eleştiriye açık olan apple yöneticisi görmedim! bu arada ilerleme döneminde olduğu iddia edilen jobs`un tek yaptığı pişyasaya çıkmış çoktan kendini kanıtlamış cihazları baş tasarımcıya tasarlatıp ismin başına bi "İ" eklemekten ibaret. 2000 senesinden önce apple kullananlara bi sorun bakalım; apple hangi seneden sonra gerileme dönemine girmiş!

Apple batışa geçti bu kaçınılmaz sonu engellemesi imkansız... grezimonk olsa çok sevinirdi... :)

Bence Apple steve jobs u kesinlikle hiç anlamadı kaliteli ürünün ne anlama geldiğini iphone 4 ve 4s te görebilirsiniz kalitesizliğide iphone 5 ve 5s te ayrıca ios 7 de görebilirsiniz. cetvel gibi uzatılmış aliminyum telefon paintte yapılmış hissi veren basit ve saçma renklerin oluşturduğu pek çok sıkıntısı olan ios7 çıktığı gün bakmadım bile eski iphoneları ise heyecanla beklerdim. şimdi iphone 6 çıkacak diyorlar amman işinize bakın

Sen de yorum yaz

Turhost