Trend Micro Akıllı Güvenlik Ağı güç kazanıyor

Trend Micro Akıllı Güvenlik Ağı, daha hızlı ve güçlü uç nokta güvenlik yetenekleriyle güç kazanıyor.

Trend Micro, yeni nesil çözüm hizmetlerini tanıttı

Trend Micro, yeni nesil "cloud-client" içerik güvenliği altyapısıyla güçlendirilen mevcut ve yeni nesil çözüm ve hizmetlerini New York'ta düzenlenen Kurumsal Vizyon etkinliğinde tanıttı. Şirket, tehditleri kurumsal ağa ulaşmadan kaynağında durdurarak ağ altyapısının güvenliğini ve kullanılabilirliğini artırmaya devam ederken, aynı zamanda çok katmanlı korumayı kurumsal ağın derinliklerine kadar genişletiyor. İnternet üzerindeki tehditlere karşı daha hızlı, gerçek zamanlı "tespit" yetenekleri sunan çözüm, hem geleneksel zararlı dosya örnekleme çözümlerine olan bağlılığı hem de işletmelerin geleneksel koruma çözümleri ile ilgili uygulama maliyetlerini azaltıyor.

İnternet içerik güvenliğinin sağlanmasında önemli bir yeri olan Trend Micro, New York'ta düzenlenen yıllık Kurumsal Vizyon etkinliğinde geliştirilerek zenginleştirilen "cloud-client" ya da farklı bir yaklaşım ile uç nokta güvenliğinin sağlanmasında alternatif bir çözüm olan hizmetlerini tanıttı. Kullanıcı bilgisayarları üzerinde fazla zaman ve kaynak tüketimine yol açan dosya örnekleme çözümlerine olan bağlılığı azaltmak üzere geliştirilen bu yeni yöntemin, Trend Micro Akıllı Güvenlik Ağı'nın temel unsurlarından birini oluşturması bekleniyor. Yeni nesil bir "cloud-client" içerik güvenliği altyapısı olan Trend Micro Akıllı Güvenlik Ağı, kullanıcıları Web tehditlerine karşı korumak üzere tasarlandı. Bu çözüm, Trend Micro tarafından sağlanan hizmetlerde ve yazılım çözümlerinde kullanıcı koruma mekanizmasını güçlendirmek üzere entegre edilmiş olarak kullanılıyor. Ayrıca, bu çözüm şirketin İnternet içerik güvenliği ve denetim yeteneklerini artırmaya odaklanan stratejisini ve vizyonunu da yansıtıyor.

Trend Micro, giderek çoğalan İnternet kullanıcılarını hedef alan; çok karmaşık, gizli ve sürekli büyüyen bir yeraltı ekonomisine dönüşen siber suçlular ile mücadeleyi amaçlayan çok katmanlı çözüm stratejisinde ulaşılacak sonuçların altını çiziyor. Tehditleri ağa ulaşmadan kaynağında durdurmak suretiyle kurumsal ağ altyapısının güvenliğini ve kullanılabilirliğini artırmaya devam eden Trend Micro, aynı zamanda çok katmanlı korumayı ağın derinliklerine kadar genişletiyor.

Patent işlemleri devam eden bir dizi teknolojiden yararlanan Trend Micro Akıllı Güvenlik Ağı, kullanıcıların en yeni ve en güçlü koruma işlevlerine her zaman her yerde -evde, işte ya da hareket halindeyken- kolaylıkla erişmelerini sağlamak amacıyla İnternet tabanlı (ya da "in-the-cloud") teknolojileri istemci tabanlı yöntemlerle bir araya getiriyor.

Trend Micro Akıllı Koruma Ağı'nın temelinde geleneksel tehdit önleme yaklaşımlarını geride bırakarak, Web tehditlerini kurumsal ağa ya da bilgisayara ulaşmadan durdurmak için Trend Micro'nun İnternet tabanlı teknolojisinden yararlanan global tehdit bilgi ağına paralel bir yaklaşım bulunuyor. Şirketin kurulduğu günden bu yana, 20 yılda, milyonlarca kullanıcıyı etkin bir biçimde koruma altına alan barındırılan çözümlerin yanı sıra, yerinde kullanılan çözümlerle de güçlendirilen Trend Micro Akıllı Güvenlik Ağı, siber suçla mücadeleyi İnternet katmanına taşıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

diğer anti-virüs yazılımlarına oranla kendini yenleyebilme hızı en düşük yazılım

"1998 | 2008 güven dolu 10 yıl..."
hepsi masal tek bir anti-virus var Trend Micro!
10 yıldır kullanıyorum
Tavisye ederim.

@ 24 Haziran 2008 Salı, 20:01

Hiç bir zaman tek bir antivirüs yazılımı ya da bir güvenlik yazılımı tek başına 100% güvenlik sağlamadı, sağlamıyor, sağlıyamazda.

Ama her bilgisayarda, çalıştırılan her uygulama&dosyayı, gerçek zamanlı ve aktif olarak koruyacak en az bir antivirüs yazılımı yüklü olmalıdır.

Benim kendi deneyimlerim açısından takdir ettiklerim özellikle, Kaspersky Internet Security, Eset Nod32 ve Avira AntiVir gibi piyasadaki en çok virüsü tespit edebilen ve yeni çıkan virüsleri de en hızlı şekilde tanıyan güvenlik programlarıdır.

Gene de antivirüs programları tek başına her yönlü koruma sağlayamıyabilirler. Özellikle spywareler, trojanlar, adwareler, dial_up'lar gibi bazı zararlılara karşı da koruma temizleme imkanı sunun SpyBot-S&D ve SpywareBlaster gibi programlar hatta belki ihtiyaç halinde Lavasof Ad-Aware gibi programlarda kullanılmalıdır.

Bende Trend Micro bir süre kullandım hatta norton bile kullanmışlığım vardır. Trend Micro firmasına saygım sürmekle beraber yıllar önce yollarımız ayrıldı. Symantec firması ise pazarlamacılıktan ve reklamdan anladığı kadar yazılım işinden anlasaydı veya bu departmanları yerine yazılım departmanına yüklenseydi şimdi kendini düşürdüğü komik durumda olmazdı.

Gün gelir devran döner belki Trend Micro hepsini sollar geçer, ancak şu an için tek geçilecek bir durumda değiller.

Kaspersky parasının peşinde düşen sırf lisans ücreti ödenmedi diye bütün korumaları devre dışı bırakan bir hilkat garibesi.
ayrıca karspersky nin ilk bulduğu virusleri kendi yazdığından şüpheleniyorum.
inanılmaz hızlarda virusu bulup çıkarmak öyle kolay iş değil bütün interneti tarayacak kadar büyük bir alt yapıya sahiplerse şapka çıkarmak gerekir.
Ama trendmicronun anvir, mcafee, panda, nod32 ve karspersky den ayıran çok fazla özelliği var.
Trend Micro yaptıktan sonra ekliyorlar sonrada ilk biz ekledik diyorlar.
sadece komik.
zaten mcafee ve panda norton'un sınıfındaki antivirus yazılımcıkları.
tek yaptıkları şey hiç durmadan harddisk taramak bulduğu zamanda bütün bilgisayara yaymak :)
karspersky idare eder ama avp bile ondan iyi.
hatta avast nerdeyse o kalitede.
Sonuçta güçlü bir sisteminiz varsa
Trend micro bilgisayarı kale gibi yapıyor.

Dünyanın en iyi güvenlik yazılımıdır TrendMicro (eski adı pc-cillin). Ben kullanıyorum ve çok memnunum. İkinci olarak BitDefender, üçüncü olarak F-Secure, dördüncü olarak Norton gelir. Diğerleri faso fiso fason ve taklit ürünler..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir