TV'lerin geleceği: Öneriler, Chromecast ve...

Gelecek nesil televizonlar bizlere ne sunacak, hangi teknolojide gelecek var, hangisinde yok?

TV'lerin geleceği: Öneriler, Chromecast ve sosyal

Televizyonlar, yakın dönemde teknolojinin en çok odaklandığı noktalardan bir tanesi. Kullanıcı dostu olmayan 3D teknolojisi bir kenara atılmış olsa da Smart TV'ler, gerçek anlamda ışıldamaya başladılar. 4K çözünürlüklü televizyonlar ise yavaş yavaş lüks olmaktan çıkıp, satın alınabilir hale geliyorlar.

En büyük değişiklik ise internet bağlantısı alanında yaşanıyor. İnternet, günümüzde TV yayıncılığı için en güçlü araç haline gelmiş durumda. Netflix ve benzeri akış hizmetleri, internet sayesinde işlevlerine işlev katıyor, bunun yanında uygulamalar, TV izleyicilerine özel işlevler sunuyorlar. TechRadar, bu konuyu daha iyi anlayabilmek üzere popüler TV platformu BBC iPlayer'ın ortaya çıkışında önemli isimlerinden Anthony Rose ile bir röportaj gerçekleştirdi. Cevaplarıyla bizleri aydınlatan Rose, şu an sosyal TV ağı Beamly'nin CTO koltuğunda oturuyor.

Geleceğin televizyonları nasıl olacak, gelecek hangi teknolojide var, hangisinde ümit yok? Rose'un düşünceleri ve cevapları, makalemizin sonraki sayfalarında.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Tümüyle piyasadan kalksalar daha iyi olur.

@11 May 2014 05:11 Nasıl bir mantıkla böyle düşünüyorsun anlamadım. Doğru işler için kullandıktan sonra bir zararı yok. Su hayatta kurtarır can da alır.

Artık akkıllı evlerin gelişmesi lazım

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir