TVN96: Sadece 90 Euro'ya N96 klonu

Nokia N96'yı piyasaya sürmeden, Çinliler TVN96 ile sahneye çıkmayı başardı.

TVN96: Sadece 90 Euro'ya N96 klonu
Nokia gerçeğini piyasaya süremeden, N96 klonu satışa çıktı bile...

Çin'deki cep telefonu piyasası yoluna hız kesmeden devam ediyor, tabi kopyalamaya da... Sadece birkaç gün önce, buradan sizlere Çin'in cep telefonu pazarını ve kopyalama çılgınlığını kısaca özetlemeye çalışmıştık. Ama bu çılgınlık dur durak tanıyacak gibi değil.

www.solomobi.com adresinde satılan bir telefon, eminiz Nokia çalışanlarını bile şaşırtmıştır. TVN96 adı ile satışa sunulan telefonun dikkat çeken tek bir özelliği var: Görüntüsüyle Nokia'nın henüz piyasaya çıkmayan N96'sını "bir hayli" andırıyor olması. Üstelik telefonun fiyatı da sadece 90 Euro...

Gelelim TVN96'nın teknik özelliklerine... Telefon bir TV antenine, Bluetooth 2.0'a, GPRS'e, MP3 ve video oynatıcıya, FM radyoya, microSD bellek kartı yuvasına ve e-kitap okuyucuya sahip. Üzerindeki dahili kamera ise sadece 1,3 megapiksel çözünürlükte.

Galerimizde TVN96'nın ayrıntılı fotoğraflarına göz atabilir, buradaki gerçek N96 ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Eminiz, Çinlilerin kopyalama konusundaki yeteneğine sizler de hayran kalacaksınız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

valla amcamlar evin bodrumunda kopya ferrari yapıyo bi n95 yapmış çok mu :)

Arkadaşım da var böyle bi telefon sadece görüntüsü farklı gene kopya telefonlardan bana söylediği yurdışından gaziantep e getiriyorlarmış.Ordan da yurdumuzun her yerine yollıyolarmış.

Bana sanada alalım dedi istemedim.Tv izleniyo,özellikleri iyi ama ben pek beğenmedim nede olsa çakma :)

eğer yanlış hatırlamıyorsam dos ortamından aşina olduğumuz "copy" komutunu icat eden de bir çinliydi

Merak edip de böyle çakma adi, kalitesiz çin mallarına para vermeyin sakın, elinize aldığınızda zaten malzemenin kalitesiz olduğunu farkedersiniz. Cep telefonu yapan bir arkadaşta gördüm, n95'in kopyası, nasıl bişeymiş diye merak ettim, elime aldım, açılırken kare kare hareket eden nokianın açılış logosu ve fonda cızırtılı bir nokia melodisi... kalemini çıkarmak için yuvasından çekerken plastik çentik elimde kaldı... Kimse görmeden yerine koydum :P

site pek güvenli değil ayrıca Türkiye' ye cep telefonu postayla sokulamaz. Bireysel cep telefonu ithalatı yasaktır. Aklınızda bulunsun. Ve dealextreme.com da çok daha güzel ürünler bulunuyor ve güvenli (Şahsi tecrübem)

feraari mi ferrari çakma makma alınır... hocam fiyat ne adresimi gönderiyorum 1 tane alayım...

siteye baktım smart phone olayı müthiş.. bariz windows mobile 5 filan yüklemişler.. acaba alsak hediye mediye diye devlet postasıyla gelir mi gümrüğe takılmadan.

bu telefondan türkiyede warmı şuan?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir