Twitter'dan Facebook benzeri yeni tasarım!

Dev site, bugüne dek yaptığı yapacağı en radikal tasarım değişikliğini test etmeye başladı!

Twitter'dan Facebook benzeri yeni tasarım!

Bugün Twitter'a giren bazı kullanıcılar, hizmetin arayüzünün değiştiğine şahit oldular. Sosyal devin küçük bir kullanıcı kitlesi üzerinde denediği yeni profil tasarımı, Facebook'u oldukça andırıyor.

Beyaz ve gri renklerini kullanan yeni tasarım, resimleri ve yeni tweet'leri öne çıkarıyor. Son zamanlarda bazı web sitelerinde ve haber okuma uygulamalarında gördüğümüz "dergi stili", Twitter'ın yeni tasarımına da hakim olmuş. Birçok kullanıcı, tasarımın Facebook'un yeni haber okuma uygulaması Paper'a ve hatta Pinterest'e benzediğini söylüyor.

Sol taraftaki sütun, yeni tasarımda yerinde duruyor, ancak birkaç küçük değişiklik de var. "Kimi takip etmeli" ve "Gündem" bölümü yeni tasarımda daha az yer kaplıyor. Sütunun tasarımı, öncekinden farklı, kutucuklu bir hale gelmiş.

Twitter'ın yeni bir tasarıma geçmesi gerektiği, bir süredir kullanıcıları arasında konuşuluyordu. Yenilikler, belki bazılarını ilk başta memnun etmeyecek ancak uzun dönemde durum Twitter'ın lehine dönebilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Facebook Çakması

45% Facebook, 45% Microsoft Design Language'e 10% Twitter ekleyince boyle bir tasarim ortaya cikmis :D Ama koyu demiyorum, kullanisli olacak gibi gorunuyor... Zaten Microsoft Design Language kullanan sitelerin sayisi tahmin edilemeyecek kadar cok.

Bende de yeni tasarıma geçti fakat şuan profil bölümü böyle değil.

rezil edicekler .... twitterın güzel yanı farklı olmasıydı zaten

iğrenç olmuş facebook zaman tünelinide sevmiyorum hala alışamadım

Yapmasınlar.

Twitter'dan Soğudum Yapmasınlar Bunu İğrenç Ötesi Birşey Olmuş Facebook'a Eskisi Kadar Girmeme Sebebim Zaman Tüneli Zaten. Twitter Güzelim Halini Bozacak :(

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir