Twitter'dan "reklam kıyağı"

Eğer iyi bir Twitter kullanıcısıysanız, herkesin çektiği "eziyeti" çekmeniz gerekmiyor!

  • Levent Öztürk
Twitter'dan "reklam kıyağı"

Çoğu kişi sayfalarında fark görmeseler de, Twitter yaptığı bir açıklama ile platformu sıklıkla kullanan önemli kişilerin sayfalarından reklamları kaldırdığını belirtti. İçeriği henüz belli olmayan kullanıcı listesinde yer alan bir kullanıcı, Guardian'dan Alex Hern, üst sıralarda yer alan Twitter kullanıcılarının reklamlardan kurtulmuş olduklarını doğruluyor.

Bu duyuru, Twitter CEO'su Jack Dorsey'in bazı önemli yöneticilerin ayrılmasını duyurmasından ve yeni bir isimsiz ünlü medya ortağını açıklamasından sadece günler sonra geldi. Bazı kişiler tarafından da bu isimsiz ünlünün de Stephen Fry olduğu iddia ediliyor.

Her ne kadar kullanıcıların büyük bir kısmı Twitter'ı reklamlı bir şekilde kullanmaya devam edecek olsalar da, en etkili isimlerin reklamsız erişimi, Twitter'ın kendisini toparlaması için gerekli desteği sağlayabilir...

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Twitter adamdır adamın dibidir.. Twitter ulan!

Kıyak nedir? 1) çöllerde develerle ticaretle uğraşan insanların kullandıkları sopaya kıyak denir. Bu sopa ile azan develere mastürbasyon yaparlarmış ve bu şekilde develer sıcağın etkisi ile birbirlerine sarkıntılık etmezlermiş 2) özellikle atların çiftleşmesine yardımcı olma işlemidir. Erkek atın hedefi kaçırmaması için elle yardımcı olunur. Kıyak yapmak yada kıyak çekmek diye kullanılır. Kıyak tabirini kullanırken iki defa düşünelim TDK gibi yarar sağlamak, ayrıcalık tanımak diye geçiştirilemez

Kıyağın gerçek anlamını bilen bilir. Twitter şimdi ne yapıyormuş, nasıl bir kıyak çekiyormuş? Genç erkeklere ve abazalar için kıyak yapıp kupon mu dağıtıyor? Tek kürek yalova çeken, sağ el mahkumu olan, manual takılan, tavşana niyet çektiren, ufağın ateşini alan, çavuşu tokatlayan, el yordamıyla kendine çeki düzen verenlere (masturbasyon) sağlık kampanyası mı başlatmış? Bu tiplere Hacışakir mi dağıtıyor? Bekar evlenemeyenlere nakdi ve ayni yardım mı dağıtıyormuş? Kıyağı lügattan silelim artık!

Hee diyorlar ki zenginseniz size reklam göstermeyeceğiz:)) Twiterin ofiste doğru dürüst yönetici de kalmadı son istifalardan sonra iyice batmış Twitter anlaşıldığı üzere toparlamaya çalışıyor ama nafile. Oğlunuz ne iş yapar? Twitter fenomeni. Hç bir işe yaramayan sahte şöhretler yaratan ergen programının şunu bilmesi gerekir, KIYAKÇILIĞIN SONU AYAKÇILIKTIR.

Şuna Twitter'ın reklam kıyağı değil de, iltimas etmek veya geçmek diye haber yapılsa daha iyi olurdu! İltimas, bir insana ayrıcalık, öncelik tanımak, kayırmaktır, ''kıyak'' çekmeyi seyisler at yetiştiricileri bilir, açıklamaya gerek duymuyorum. Twitter'in zengin yoksul ayrımının adı sık kullanıcı olmuş bu da kabul edilebilir değil, bugün google'da yazıyor, bugün gizlilik ayarları günü #DataPrivacyDay imiş, bırakın hür iradesi ile kullanıcı karar versin, insanları platformlarda ötekileştirmeyin!

@28 Ocak 2016 13:15 Aman söylemeyin bunları. Ne diyor : "Biz onları ibret olsun diye yarattık". Malesef Dünyadaki toplumun çoğunluğu bu ibret olsun diye yaratılanlar gibi davrandıkları için söylediğiniz şeyler onlara çok kötü görünür.

@28 Ocak 2016 22:14 Bakara 2/13 mealinden bu anlam çıkmaz! İbretlik olsun diye Tanrı kötü insan yaratmaz! İslamın özüne ters! Ben cinleri ve insanları sırf Beni tanıyıp yalnız Bana ibadet etsinler diye yarattım.” (Zariyat, 51/56) Hz. Kur'an çelişmez. İnsanları nasihat almasalar da gözden çıkartmamak gerekir. İnsanlara her daim muhabbet duyarak kazanmak gerekir. Men arefen nefsehu, fekad arafen rabbehu' Sana gelen her iyilik Allah'tandır, bütün kötülükler de kendi nefsindendir. Aşk ile kal..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost