Android'de programlama ve fazlası!

Android'de uygulama geliştirin, kendi yapay zekanızı yazın ve daha da fazlasını yapın!

Matlab

Matlab

Gözden geçirilmiş ve genişletilmiş 2. baskısını yapan kitapta farklı mühendislik alanlarında çalışan ve eğitim alan kişilerin ihtiyaç duyduğu matematiksel yöntemler MATLAB uygulamaları ile birlikte ele alınmıştır. Matris işlemleri, cebirsel ve diferansiyel denklem takımlarının sayısal ve sembolik çözümleri, Laplace, Z ve Fourier dönüşümleri ile sayısal analiz yöntemleri gibi mühendislik uygulamaları için önemli konular çok sayıda örneklerle anlatılmıştır. Bunun yanında ele alınan yöntemlerin dinamik sistemlerdeki uygulamaları örneklerle açıklanmıştır.

Ayrıca MATLAB ile harici verilerin alınarak işlenmesi için veri giriş-çıkış işlemleri de örneklerle detaylı olarak açıklanmıştır. Son olarak MATLAB kullanıcılarının, gerçekleştirilen uygulamalardaki görsel programlama ihtiyaçlarını karşılayan MATLAB GUI ile grafik kullanıcı ara yüzü tasarımına da yer verilmiştir.

İçerdiği konular itibariyle Mühendislik ve Fen Edebiyat Fakülteleri ile Meslek Yüksek Okullarında okutulmakta olan matematik içerikli meslek derslerinde yararlanılabilecek bir yapıya sahiptir.

Kitapta bulunan konu başlıkları

Matlab'a Giriş/Matris İşlemleri/Grafik Çizimleri/Sembolik İşlemler/Denklem Takımlarının Çözümü/Laplace Dönüşümü/Z Dönüşümü/Fourier Dönüşümü/Dinamik Sistem Uygulamaları/Sayısal Analiz Uygulamaları/Veri Giriş–Çıkış Uygulamaları/Grafik Kullanıcı Arayüzü (GUI) Tasarımı

Daha fazla bilgi ve fiyat için tıklayın.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Yeni yazılım öğrenecekler için de bir kitap önerisi verir misiniz ? :) :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir