Ve iPhone 3.0 güncellemesi çıktı!

iPhone 3.0 güncellemesi yayınlandı. İşte eklenen bazı özellikler ve güncelleme süreci detaylar...

Ve iPhone 3.0 güncellemesi çıktı!
iPhone 3.0 çıktı!

iPhone 3G S yarın yani 19 Haziran'da piyasaya çıkacak. Apple ise bir gün öncesinde iPhone 3.0 yazılım güncellemesini yayınladı. iPhone 3.0 yazılım güncellemesi 100'den fazla yeni özellik ve geliştirme sunuyor. Bunların arasında uzun zamandır beklenen MMS desteği, kopyala-yapıştır özelliği ve yatay klavye kullanım imkanı da yer alıyor.

iPhone 3.0 güncellemesi tüm iPhone kullanıcıları için ücretsiz olarak dağıtılırken, iPod kullanıcıları ufak bir ücret karşılığında yazılımlarını 3.0 sürümüne yükseltebiliyor. Fakat bu yükseltmeyi yapabilmek için Apple'ın iTunes 8.2 yazılımının yüklü olması gerekiyor. Güncelleme dosyalarının büyüklüğü ise, geliştirmeyi yaptığınız cihaza göre 230 ile 260 MB arasında değişiyor.

iPhone 3.0'a sahip olmak için iTunes 8.2 sürümünün yüklü olduğundan emin olduktan sonra ilk yapmanız gereken cihazınızı bilgisayarınıza bağlamak ve listeden cihazınızı seçmek. Ardından güncellemeyi kontrol et butonuna tıklayın. Güncelleme indirilir ve yüklenirken cihazınızın bilgisayar bağlantısını kesmeyin.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Bilgisayar bağlantısını sakın kesmeyin . Birde elektrik idaresini arayıp elektriğin yakın zamanda kesilip kesilmeyeceği bilgisini almayı unutmayın. Burası Türkiye elektriğin ne zaman kesileceği belli olmaz.

benim anlamadıgım iphone 3g telefonlarda mı yeni cıkanları gibi olucak. yani aynı ozelliklere?!?

iphone 2g lerde firmware 3.0 la birlikte mms ve tethering özelliği gelmiyormuş. Yine swirlymms e kaldık.

Apple'a teşekkürler. Aldığımızda olmayan özellikleri hiçbirşey talep etmeden bize kazandırıyor...
Başka hiçbir üretici bunu yapmıyor.

yahu bu rezil telefon için bide güncelleme ilemi uğraşacam. hiç işim gücüm yokta nelerle uğraşacam.

aslında 3Gs de olan özelliklerin tümü 3G de var! ancak apple'ın satış politikası "eğer 3G deki özelliklerin tümünü (bilinenler pusula, video kayıt ..vs) yazılımla açtıkları takdirde 3Gs nin satışlarını azaltabilir" şeklindedir. Eğer JB ile bunlar yapılabiliyorsa demekki kendileri de yapabiliyor. Ama olsun bunada şükür :)))

İpod toouch 3.0 update şu an Tükiye için geçerli değil internetten indirip restore işe yüklemeyi düşünüyorsanız onu da yapmayın cihaz kitleniyor.

appleye teşekkürler.aslında hiç olması gereken fakat üretimde konulmayan, sonra güncellemerle "bakın işte yaptık" diye bizi kekliyor.sonrada halk bu numarayı yiyor.başka hiç bir üretici bunu yapmıyor

ya centeuri kafayı mı yedin sen? bir telefonda, full dokunmatik renki koca ekranı olan bir telefonda mms ilk piyasaya çıktığında içinde gelmez mi ya?

arkadaşlar ben ipod touch 2g'yi itunes 8.2 üzerinden güncelleyen arkadaş var mı merak ediyorum? güncelleme türkiye için henüz aktif değil uyarısı siz de alıyor musunuz?

aldığımızda olmayan özelliklerin neden olmadığını sormak sanırım kimsenin aklına gelmiyorda üstüne birde teşekkür ediyoruz adamlara koyun gibi ne zaman isterlerse o zaman şerbeti veriyorlar...peah

İyi olmuş bayağı ileri teknoloji özellikler eklenmiş MMS ve kopyala-yapıştır gibi Apple yine innovasyonda 1 numara olduğunu kanıtlamış..

MMS dediğiniz şeyi hiçkimse kullanmadığı için Iphone'da yoktu. Hala MMS diyorsunuz yahu...
ABD'de hala MMS kullanamıyorsunuz Iphone'da çünkü kimse kullanmadığı için şebekeler bile desteklemiyor.

Iphonedaki ana gelişme MMS değil, spotlight.

MMS ve kopyala yapıştır zaten application'larla eklenebiliyordu.

Asıl yenilik spotlight. Hiçbir telefonda da yok.
Ayrıca hiçbir telefonda 50.000 uygulama da yok. Tansiyonunuzu ölçüp diyetinizi düzenleyip dolabı tamir edip yakınınızdaki taksileri bulup en güzel mp3 player ı yanınızda taşıyıp kullanamazsınız hiçbir telefonu.

MMS gibi dandik özelliklerin Iphone'a eklenmesi bile saçma. Ama MMS'e de MÜKEMMEL bir arayüz yaparak mms gibi saçma birşeyi bile güzel bi hale getirmiş Apple.

Teknoloji dünyasını zerre kadar takip etmeyen Iphone'un ne olduğunu bilmeyen insanlar da buraya gelip 'haha super teknoloji mms eklemiş' filan diyor.

Artık uyanmanız gerekiyor, Stanford'da, Harvard'da MIT'de 'Iphone uygulama geliştirme' dersleri açıldı, Bilgisayar mühendisliği fakültelerinde! İlk kez bir CEP TELEFONU için böyle şeyler oluyor. Siz hala MMS yen iteknoloji haha filan diyin

Sayın centauri,

Spotlight özelliğinin hiçbir telefonda olmadığını nasıl söylersiniz? Mp3, tansiyon, diyet vs. de cabası. Size Nokia n95 8gb'yi kurcalamanızı öneririm. Hele bir sesini dinleyin de sonra mp3 deyin. Arama özelliğini kullanın da sonra buraya yazın. Ben eskiden bu telefonu kullandım. Şimdi iphone kullanıyorum. Ve arada dağlar kadar fark var. Amerikada mms kullanılmıyor, o yüzden bizim de kullanmamamız gerekir tarzı bir yorum da var. Gülmemek mümkün değil. Amerika da yapılmayanlar günah mı? Biz Türk milleti kullanıyoruz. Eski kafalıyız ve mms kullanıyoruz. iphone satmayı biliyorsan, tüketiciye cevap vermeyi de bileceksin. Siz bir klozet temizleyici icat etseniz ve milyarlar satsanız, aynı üniversitelerde bunun için de geliştirme dersleri açılır. Konumuza dönersek, iphone genel olarak iyi bir oyuncak. Ama daha iyisi yok demek yanlış olur. Saygılar.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir