Web kamerasını Kinect'e dönüştüren oyun!

Kinect'e para dökmeden, sadece PC'nizdeki minik web kamerası ile aynı keyfi yaşamanız artık mümkün!

  • Zeynel A. Öztürk
Web kamerasını Kinect'e dönüştüren oyun!

Microsoft, Kinect'i Windows'ta kullanmaya yönelik bir API sunsa da cihaz, henüz PC oyunları tarafından pek kullanılmıyor. Ancak Windows 8 için yayınlanan yeni bir oyun, Kinect'e gerek olmadan, bilgisayarınızın 2D kamerasıyla oynanabiliyor.

Side-Kick Games'in geliştirdiği 2.49 dolarlık Top Smash Tennis, PC'nizdeki web kamerasını kullanarak kol hareketlerinizi algılayabiliyor. 2D kamera ile hareket algılama, Extreme Reality'nin standart kameralarla 3D hareket denetimine izin veren SDK'sı ile geliştirilmiş.

Top Smash Tennis, uygulama ve oyun geliştiricilerinin Kinect gibi ek bir donanıma sahip olmayan kullanıcılara da hareket denetimi olanağının sunulabileceğini gösteriyor. Oyunu denemek istiyorsanız bu Windows Store bağlantısını takip edebilirsiniz.

Top Smash Tennis'in PC'si kamerasını nasıl Kinect gibi kullandığını videomuzda görün!

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

he he aynı keyfi yaşarsın...

Keyiften Çok Ter Ve Yorgunluk :D

Denemek için indirilebilir şu an en iyisi BallStrike. Hoplayıp zıplayıp top patlatıyorsunuz ama kinect in yerini tutmuyor.

İlk okul 7-8'de windows 95'li bilgisayar lab.ında VGA camera ile basket oyunu oynardık. Neden bu kadar hantal ilerliyor bu teknoloji?

GTA5 AL BAK KEYFİNE ZAZAZAA

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play