Win 8'den 'Immersive' ara yüzü de sızdı!

Windows 8'in 'Immersive' ara yüzü ve PDF okuyucusu nasıl görünecek? İşte ekran görüntüleri!

  • Zeynel A. Öztürk

Pazartesi günü Windows 8'den sızan bu görüntüler, Microsoft'un 'Immersive' Tablet ara yüzünü ve PDF okuyucusunu ortaya çıkardı.

Rafael Rivera tarafından yayınlanan ekran görüntülerinde Microsoft'un Windows 8'deki 'Immersive' tarayacısı gözler önüne seriliyor. Rivera, uygulamanın sadece tam ekran çalıştığını ve ön-beta sürümünde bazı kısıtlamalarla karşılaştığını söylüyor. Rivera, 'Immersive ara yüzü' hakkında ise şöyle bir ipucu veriyor: 'Internet Explorer'ın Immersive sürümü çalışma ve görünüş olarak Windows Phone'daki IE Mobile'a çok benziyor ancak masaüstü IE9'un render motorunu kullanıyor.'

Winrumors da Microsoft'un Immersive tablet deneyiminden bahsetmişti. Ara yüzde Microsoft'un Metro tabanlı tasarım dilinin kullanılacak, Jupiter kod adındaki uygulama modeli ise geliştiricilere Silverlight tabanlı, AppX paketi olarak yayınlanabilen uygulamalar geliştirme imkanı sunacak.

'Modern Reader' ve PDF okuyucusu

Rivera'nın çıkardığı diğer bir sır ise Windows 8'deki 'Modern Reader' uygulaması. Bu uygulama, kendi PDF okuyucusuna sahip. Uygulama, Microsoft'un yeni AppX uygulama paketi ile yükleniyor. Rivera, uygulamanın oldukça basit olduğunu, PDF'leri düzgün bir şekilde gösterdiğini, yaklaşma ve uzaklaşma yapılabilrdiğini söylüyor. Ekranın yan kısmında ise belge içinde dolaşmaya yarayan bir bölüm bulunuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

windowstan bi cacık olmaz.

çok çirkin bu microsoft firması ne kadar tasarım cahili bir şirket . bir tek vista nın arayüzünü güzel yaptılar onda da o kadar hata yaptılar ki batırdılar. apple ürünleri neden bu kadar tutuluyor. bir düşünsünler.

winpad istiyorum artıııık, ama metro arayüzünü geliştirip daha şeker yapmaları lazım, işlevsellik olarak ios ile karşılaştırmak bile yanlış zaten görselliği gelişmeli öncelikle.

win 8 çok iyi geleceğe benziyor.

windows 7 geldi diye sevinmiştik ama windows 8 geldiğinde sevinmiyecez çünkü her şeyi biliyor olcaz

Cem Yılmaz'dan microsoft'a: "reklam kokan hareketler bunlar mayk! Bunlara gerenk yok!"
Tesla

valla en güzeli xp oldukça iyi oldukça kullanışlı dahaya lüzum yok :)

ben cagdisi adobe pdf reader da zaten okuyamiyordum. bu gelsin iyi olur

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play