Windows 10'un yeni simgelerinden görüntü!

Windows 10'un final sürümünde yer alacak, eskilerinin yerine geçecek yeni simgeler ortaya çıktı!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10'un yeni simgeleri göründü!

Son olarak FLAC desteğiyle andığımız Windows 10 yapı 9901'de bir dizi yeni simge de ortaya çıktı.

Windows 10'daki yeni işlevler kadar görünümde yapılacak değişiklikleri de heyecanla takip ediyoruz. Simgeler, bazılarımız için işletim sistemine çok fazla şey katmasa da bazılarımız aksine, onlarla iç içe yaşıyor. Yukarıda görebileceğiniz, 9901 numaralı yapıdaki simgeler ise 2015'in işletim sisteminin simgelerinden ipucu veriyor.

Yeni simgeler, Microsoft'un düz stile sahip Metro temasını izlemeyi sürdürdüğünü gösteriyor. 

Henüz geliştirme aşamsında olan Windows 10, Metro giriş ekranı ve klasik Başlat menüsünü bir araya getiren yeni Başlat menüsü, sanal masaüstleri, yeni pencere sabitleme işlevleri ve fazlasıyla geliyor. CHIP Online'ın Windows 10 Teknik Önizleme incelemesine buradan ulaşabilirsiniz

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

Bunlari zaten biliyoruz

linux simgeleri daha çok hoşuma gidiyor nedense

256 renke geçseydi bari, şu simgelerin rezilliğine bak

REZİL REZİL BENCEDE bu gülücüklerin haline yaaaaa miğdem bulandı

simgeler güzel ama eski simgelerde kalmak isteyenler mutlaka olacaktır, bunlar için bir seçenek sunulsa çok iyi olur

buradan uzakdoğu' da kaligrafi eğitimi alıp, öğrendiklerini ios işletim sistemleri simgelerinde enfes bir görsellikle uygulayan Steve Jobs'u ve onun bu mirasını ios8 ile iyice yok eden apple şirketini rahmetle anıyoruz.

Android 5.0 simgelerine benziyor.

10 yıl önceki sistemlerin iconları daha canlıydı. Şimdi tutturdular bi sadelik ayağı, ios, mac, android, windows ilk işletim sistemleri gibi simgeler ve arayüz yapıyorlar. Aynı dedelerimizin sesten hızlı uçakla (concorde) seyahat fırsatı bulup bizim öyle bir şansımızın olmaması gibi. Ama bunun amacı sonraki çıkacak işketim sistemlerindede tekrar canlı çok renkli parlak simgeler kullanmak için. Isıtıp ısıtıp sürmek...

Microsoft sadelikle dandikliği mi karıştırmış nedir. Sadelik iyidir. Bunlarsa düpedüz dandik...

@18 Ara 2014 16:41 Diger tum firmalar artık MS taklit ediyor elmasından robotuna kadar :) siz sanırım tasarımcısınız bu kadar salladığınıza gore :)

Saçmaladınız yaa adamlar bi çığır açtı bi çağ açtılar resmen artık daha sadece olmaya gidiliyor ve bence android 5 ios 8 gibi sistemlere bakarsanız sadeliğe gidiyor ve bence böyle olması daha iyi sadelik çook güzel ve bana gore sistem ne kadar sade durursa sistem o kadar hızlı gibi görünür insanın gözüne

simgeler mükemmel görünüyor, bazı arkadaşlar beğenmemiş, işletim sistemi içinde gördükçe alışırsınız.

simgeler sevdigim adini bile bilmedigim bir yöntemle yapılıyor sevdigim bir şey fakat burda renkler soluk çikmiş ondanmi bilinmez iyi durmamiş işletim sisteminin içinde çok güzel duracak rahat olabilirsiniz bence böyle yapmasi iyi oldu öte yandan bunlar thema geliştiricileri öncelerden yapmışlardı aynılarını

Simgeleri gördüğümde aklıma ilk gelen şey "ölü bir hayvan cesedi" oldu. Bir iş ancak bu kadar ruhsuz yapılabilir!

beş para etmez simgeler, windows 7 simgeleri daha güzel.

Kullanıcı için özelleştirebilmek önemli, Linux Mint incelemesi izledim, Klasör rengini, klasör üstüne içeriğine göre birden fazla şekil ekleniyor. Windows tema yüklemek istesek önce UXTheme ile patch yapmamız gerek... Metro ile gereksiz işler ile uğraşmak yerine kullanıcı az özgür bırakın yahu

Laa güzel bişey yapacaklar diyok,mutlaka bir tarafını da bozuyorlar.sade ney laa.mac işletim sistemini kullanıp bırakamayanları cezbeden de simgelerdir.windows 7 üstüne yok diyorum.hem şık hem de problemsiz.

Adamlar trend yaratıyor, ayakkabısından otomobiline her nesne, hatta hatta konuştuğumuz dil bile Microsoft'un ardından akıyor...çoluk çocuk cühela takımı da oturmuş boş boş konuşuyor. "Netekim ben de yaparım" diyen varsa, yaptıklarını göstersin de görelim.

KAHROLSUN BAĞZI ŞEYLER!!!

Eskisi daha iyiydi.

İnternetin yaygınlaştığı yıllarda tasarımcılar bildikleri her şeyi tasarımlarına uygularlardı. Hareketli arka planlar, hareketli gifler, gradyentler, yuvarlak düğmeler vs. Arka planı beyaz bırakmak o zamanlar için yarım kalmış bir tasarım gibiydi. Şu anda butonlar sade dikdörgen minimalist tasarımlar. Trendler değişiyor. Tasarımcı bildiği her şeyi tasarıma taşımak yerine göz yormayan uyumlu tasarımlar yapıyorlar. Ben yukarıdaki tasarımları beğendim.

back to windows 98..

bırak bu işleri windows işletim sistemleri :D Dosya gezgininin, not defterinin, paintin bile geliştirilmesi gerekirken microsoft 'un tek derdi "metro style"

@20 Ara 2014 07:17 Yap ozman sen bi tane :)

bence microsoft'un amacı kullanıcı kazanmak ise şöyle yapacak: Tüm simgeler bu şekilde olacak ve sonra aero isteyen kullanıcılar için windows 7'deki simgeleri windows 10'a uyarlayacak. Aero geri gelecek ama yeterince aero isteği olursa.

Flat tasarım her zaman güzeldir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play