Windows 10'da daha fazla reklam olacak!

Windows 10'un beklenen büyük güncellemesi, "istenmeyen" yeniliklere de sahne olabilir!

Windows 10'da daha fazla reklam olacak!

"Redstone" kod adıyla da bilinen Windows 10 Yıllık Güncellemesi'nin beraberinde getireceği yenilikler yavaş yavaş belli olmaya başlıyor. Bu yaz kullanıma sunulmaya başlanacak olan güncellemede en çok dikkat çeken yenilikler arasında gelişmiş Cortana, yeni karanlık görünümlü tema ve bazı özelliklerle takviye edilmiş Edge tarayıcı yer alıyor. Diğer yandan kullanıcıların söz konusu özellikler kadar dört gözle beklemediği "daha fazla reklam" gibi bazı yenilikler de mevcut.

Neowin'de yer alan habere göre yazılım devi Microsoft varsayılan olarak Başlat menüsünde görülen öne çıkarılan uygulama sayısını iki katına çıkarmayı planlıyor. Halihazırda Başlat menüsünde beş adet öne çıkarılan uygulama mevcut, Yıllık Güncelleme'yle birlikte bu sayının 10'a çıkması bekleniyor.

Kullanıcılar öne çıkarılan uygulamalara tıkladığında ise Windows Store üzerindeki ilgili sayfaya yönlendirilecekler. Varsayılan olarak gösterilen yüklenmiş uygulamaların sayısı ise 17'den 12'ye düşecek.

Windows 10 aslında ücretsiz bir işletim sistemi gibi görünse de özellikle bu öne çıkarılan uygulama ve oyunlardaki reklamları kaldırmak için kullanıcıların aylık ya da yıllık belirli ücretler ödemeleri gerekiyor.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Linux kullanmaya başladığımdan beri Windows 'dan soğumaya başlamıştım zaten. Böyle giderse yakında silerim gibi görünüyor.

@17 Mayıs 2016 20:46 Windows 8.1 ile şansını zorlamaya başlamıştı ama Windows 10 kendini sildirdi bilgisayarımdan. Linux Mint'in ferahlığını yaşıyorum, kafam da rahat bilgisayarım da...

Abi kur linux mint'i bak keyfine, ugraşma böyle şeylerle.

O reklamları da uygulamaları da kaldırırız sıkıntı yok ;)

Microsoft Xbox 360`da harika bir özellik getirmişti, xbox 360`da arcade oyunlarını oynayabilme, ancak bu bile Microsoft beceriksizliği duvarına çarpmaktan kurtulamadı şöyle ki; Street Fighter 2 Champion Edition oynuyorsunuz diyelim oyunu oynarken sıklıkla loading yazısı çıkıyor evet bildiğiniz 25 yaşında 2D oyunda oluyor bu! üstelik oyun bildiğin MAME romu çünkü xbox360`daki oyunda bildiğin MAME rom`undaki buglar var. böylesine bir beceriksizlik her babayiğidin harcı değildir!

Yemişim win 10 unu,win 7 ye geri döndüm rahat ettim :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir