Windows 7 böyle çöktü!

Hala Windows 7 32 bit kullanmakta ısrar edenleri şok edecek bir haber...

Windows 7 böyle çöktü!
Bilgisayarı tamamen işlevsiz bırakan bir bug

Windows 8 piyasaya çıktı, hatta üzerine kendisini bir hayli güncelledi. Windows 7 ise halen birçok kullanıcı tarafından tercih edilmeye devam ediyor. Fakat bir Windows 7 32 bit kullanıcısı iseniz, durum artık sizin için çok daha farklı demektir.

Ortaya çıkan yeni bir Windows 7 sorunu yüzünden, eğer KB2823324 olarak karşınıza çıkan güncellemeyi engellemezseniz, sistem kendisini sonsuz "reboot" döngüsüne bırakıyor. Bu sorun ilk olarak Brezilya'daki Windows 7 32 bit sürümlerinde gözlemlenmiş. Eğer henüz bahsi geçen güncellemeyi bilgisayarınıza kurmadıysanız, Microsoft'tan gelecek yeni yamayı beklemeden hareket etmeniz çok yanlış olacaktır.

Bilgisayarınızı tamamen işlevsiz kılacak bu soruna yakalanmamak içinse yapmanız gerekenler çok basit. İlk olarak otomatik güncelleme opsiyonunu kapatarak kendinizi güven altına alabilirsiniz. Eğer güncellemeyi çoktan kurmuş olanlardansanız da şansınız devam ediyor; bilgisayarınızı F8 aracılığı ile güvenli modda açarken şu dizgiyi kullanmanız sorunlarınıza çözüm olacaktır;

DISM.exe / image: C: \ [windows8 install]/ cleanup-image / revertpendingact

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 55 Yorum

Salı güncelemesinde benim de bilgisayarım çöktü. C görünmüyordu. Virüs programının keyi sıfırladı. Kapatsamda yeniden başlatsamda scandisk çalıştırdı. Yüklediğim güncelemeleri kaldırdım. Düzeldi. Yani sadece birazilyada değil.

yükleneli 3 gün oldu fakat herhangi bir sorun olmadı sadece yavaşlıyor acaba ondan olabilir mi

hahahahahahaha mac mac mac

ben brezılyadan yazıyom sagolun

yuh artık ama

evet zaten brezilyadaki kullanıcılarda bu Türkçe yazıyı okuyup anlayacaktı

Ben var çok teşekkür etmek Brezilyadan

alla ala çok ilginç

Windows 8 kakalamak icin seytani hamlelerden biri daha

Windows 8 64 bit kullanıyorum 5 yıllık bilgisayarım resmen rahatladı ve ferahladı. Windows 8 ile beraber artık format olayıda zaten hikaye oldu. teknolojiyi takip edip uyanık ve akıllı olmak lazım. Brezilyalılara duyurulur....

winnn zzoooooooorrrrrrrrrttttladı yani

64 bitlerde yok dimi ?

Brezilyadan selamlar :D

Ben teşekkür etmek size çok işime yaramak :)) allah için brezilyadaki ne anlasın bu makaleden

Bir ms saçmalığı daha..

burası Türkiye brezilya ne alaka çok saçma

şimdilik bu güncellemeyi sildim ;D

Windows 7 yi kim 32 bit kullansın ki??? Nato kafa , nato mermer :)) 32 bit kullanmak isteyen XP yüklesin paşa paşa...

@13 Nis 2013 16:16 Yoksa Vista deseydim daha mı çok beğenecektiniz... :) Colt da hala değerli bir tabanca markası değil mi sonuçta? hepsi aynı işi görmüyor mu?

Linux işletim sistemlerini tavsiye ederim. Verdiğiniz para ile rezil olmamış olursunuz.

@13 Nis 2013 17:45 linuxun kendisi rezil linux kullanabilmek için hepimizin ortadirek programcı olmamız gerekiyor mp3 codecini bile internetten çekip mp3 oynatan işletim sistemi mi olur ücretsizmişşşş bi oyuna 100 tl veren 150 tl verip windows almaya laf söylüyor. herşeyini korsan kullanana zaten sıkıntı yok adam zaten hayatında hiç yazılıma para vermemiş 100 tl verip antivirüs alanlar windowsun parayla satılmasına laf söylüyorlar insanın biraz kendisine bakması lazım kimse sevabına iş yapmaz.

@14 Nis 2013 00:59 asıl rezil sensin sen Linux ne bilmezsin... hakkında atıp tutarsın... cehaletin aşmış...

win 8 li bigisayar aldım ve çok memnunum

sebebin kaynağı nedir bilemem ama çıplak hiç bir yazılım kurulmamış Windows 7 DVD içeriğine entegre edilmiş halde geliştirme kiti ile entegre edip sıfır kurulum yaptım sıkıntı yok sabahtan beri resette yok. olay sistemdeki bir uygulama yada bileşen ile alakalı başlangıçtaki. uyumluluk sorununa sebebiyet veren uygulamanın keşfedilip yeni bir uyumluluk yaması yada üreticisinin çıkaracağı yeni sürüm ortada olmadığı sürece nafile. bu sorunun yaşandığı sistemi komple ele alıp incelemek lazım çünkü yamanın sebep olması durumu olsaydı bende aynı sorunu yaşardım.

bende de 3 gündür kuruluydu güncelleme henüz bir sorun olmadı ama yazıyı okuyunca tırstım ve ilgili güncellemeyi kaldırdım ben de :)

Windows 8 çıktı ya Microsoft, Windows 7 kullanıcılarının burnundan getirir artık. Windows 7 çıktığında da gayet stabil bir şekilde çalışan XP 'ye birden bire microsoft'un hiçte rahatsız olmadığı anlamsız virüs saldırıları , güncelleme problemleri ve doğal sonucu olarak ta çökmeler musallat olmuştu. İşin garip tarafı daha düne kadar xp cilere yukardan bakan ve onları küçümseyen win.7 kullanıcıları şimdi aynı duruma kendileri düştüler. ÇOK ACIKLI

daha önce chip trde win9 çalışmaları başlamış diye haber görmüştüm demekki tutmadı bu win 8

@13 Nis 2013 19:07 tabi yoksa 10 yıl yatacaklardı dimi :p devir değişti şimdiden 9 a başlamazlarsa geç kalırlar... 2015 te tam sürümü çıkar win9 un büyük ihitimal

win95 kötü win98 iyi win2000 kötü win xp iyi win vista kötü win 7 iyi win 8 kötü win9 ?

@13 Nis 2013 19:17 win me yi ekleyince iyi olan 8 oluyor :P

Bende Salı güncellemesiyle kurmuştum ama bir sorun oluşturmadı bende, yinede size uyup kaldıracam.

Denetim Masası / Programlar / Programlar ve Özellikler / Yüklü Güncelleştirmeler yolundan dediğiniz güncellemeyi kaldırdım. Gerçi herhangi bir sorun olmadı bende ama yinede size güvenip kaldırıyorum.

9 çıkıncada 8 i çökerten güncelleme yayınlarlar

arkadaşlar merhaba windows 7 ultimate 32 bit kullanıyorum bende güncelleme otomatikti ve haliyle geçende güncelendi sonrası bilgisayarım ciddi anlamda hantallaştı acaba güncellemeyi nasıl kaldırabilirim ve önceki haline getiririm? yani önceki güncellemedeki haline şimdiden teşekkür ederim

millet o kadar para veriyo yaşadığı sıkıntıya bak, geçin geçin win 8 e

@13 Nis 2013 23:22 haberi bir okuda öyle yaz bari bu kadarda kör cehalet olmaz.

win95 kötü win98 iyi win2000 kötü win xp iyi win vista kötü win 7 iyi win 8 kötü win9 __________________________________________________________________ 95 kötü mü ne içtin sen sadece vista, zamanının ram fiyatlarından dolayı kötü gelebilir diğerleri devrim.

@13 Nis 2013 23:49 %90 absent filan aliyor herhalde. Hani WinME deseydi anlayaydik ta W95 ya da W2000 i hayatinda gormemis adamlar kotuluyor ya anlam veremiyorum.

yıllardır windows kullanırım mavi ekran görmedim.çökmelerin büyük çoğunluğu profesyonel anlamda pc kullanmayı bilmeden bios u kurcalarsan çökertirsin.çoğunlukla da hız aşırtma yüzünden çökmeler meydana geliyor.

Windows 2000 kötü? Onun makyajlı ve hantal olanı, garip garip bekleme yapanı, yani adı Xp olanı iyi? Vistanın tek suçu zamanınn bilgisayarlarının yavaş olması, ramin düşük olmasıydı. Bugün 2gb ramli telefon almak için can atanlar o boş android'in o kadar rami nasıl harcadığını bilmeyenler koca Windows Vista'yı 512MB-1GB ramli bilgisayarlarda çalıştırmaya çalıştı. Androidte var 2-3 milyon satır kod. Windowsta 2-3 Milyar satır kod. 8 GB ramli cihazda karşılaştırın bakalım Vista Sp1 ve Windows 7'yi.

@14 Nis 2013 02:59 vista işletim sistemini 6 ay boyunca kullandım ve 2 tane windows 98 çökermiş biri olarak iddia ediyorum windows`ların içinde en güvenli işletim sistemidir. 3 gb ram ile 32 bit vista (service pack 1`den önceki) %27 ram kullanıyordu windows 7 32 bit service pack 1 %24 ram kullanıyor. milllete birşey kötülüyorlar millet için o şey kötü millete övüyorlar millet için o şey iyi. durum bu kadar acıklı!

benimkinde de yavaslama oldu qon guncellemeden sonra

Hahhh, Wİn8 çıktı ya artık, arka arkaya Wİn7 şöyle kötü, win7 böyle kötü haberleri sıra sıra gelir artık. Hemde xp yi bırakın, win7 şöyle güvenli, win7 böyle süper diyen micronun kendisi tarafından.

söz konusu güncelleme fazladan 1 reboot ve 1 kez mavi ekrana neden oldu ve normal açılıştan sonra bi problem yaratmadı.asayiş berkemal!

Dokunmatik ekran yoksa windows 8 kullanmak tam bir işkence yahu, tablet pc için süper olabilir de klasik masa üstü için windows 8 kullanmak için hiç bir neden yok.

@16 Nis 2013 11:32 Bugün yeniden Windows 7ye dönmüş biri olarak; Windows 8 uzun bir süre 'Beta' olmaktan kurtulamayacakmış gibi görünüyor. Sadece kullanışlılık açısından değil, alt yapı olarak da yetersiz. En azından şimdilik.

İş işten geçtikten sonra gelse ne olur gelmese ne olur. Aynı sorun bende Ultimate 64bit te oldu geçen hafta. 16 gblik USB Belleği bootladım ve Ubuntu 12.4 kurdum Win7 nin yanına. Tüm gerekli dosyaları aldım. Sonra tekrar Ubuntu kurdum. Olay bitti. Rahat oluyor Windows'un yerine. Aklınızda bulunsun Win7'nin yanına Ubuntu kurun bazı istenmeyecek durumlara karşı. Dosyalarınızı rahatlıkla kurtarabilirsiniz...

@16 Nis 2013 13:35 Ubuntuyu kayıp doosyalarınız için kurmanıza gerek yok. Pardus Çalışan DVD ile aynı işi görebilirsiniz.

@17 Nis 2013 23:33 Peeh, Pardus'mu? Cakma Gentoo, adam edilemez sistem. Debian/Ubuntu'nun yaninda curumeye mahkum.

@19 Nis 2013 22:11 nesi çakma lisansı ile kullanmışlar çakma olsa ruhun duymazdı... atılır ama bu kadar atılmaz...

en iyisi, çak korsanı zaten kritik güncellemeleri almıyor. D sürücüsünde de yedeğin varsa, çökerse çöksün, çökmezse zaten sıkıntı yoktur....

@17 Nis 2013 11:02 sizin gibi hırsızlar yüzünden yazılımlar bu kadar pahalı zaten. yazık.

@20 Nis 2013 00:24 sanki kendisi her yazılıma para veriyor merak etme korsan kullanım milleti kazıklamadan da azaltılabilir. Zaten kazıklanmıycaklarını bilseler korsan kullanmazlar.

benim pcde win7 32 bit ama o güncellemeyi daha önce yüklememişim güncelleştirmeleri denetlediğimdede o güncelleştirme çıkmıyor. sizin kullandığınız farklı birşey olabilir mi acaba :D

bu kod yazma olaylarından falan pek anlamıyorum. Cahilliğimden soruyorum o kodu nasıl girecez ?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir