Windows 7: İşler yolunda mı?

Windows 7 piyasaya çıkalı 1 ay oldu. Peki bu 1 ay içinde işler ne kadar yolunda gitti? Cevabı burada

  • Ümit Öncel
Steve Ballmer Windows 7 satışlarını yorumladı
Ballmer: "Satışlar fantastik!"

Windows 7 bir süredir piyasada. Microsoft'un, Vista hayal kırıklığından sonra hem hedef kitlesiyle arasını düzeltmek, hem de düşen satışları arttırmak anlamında yeni işletimden beklentileri çok büyük.

Şirketin CEO'su Steve Ballmer geçtiğimiz günlerde şirketin yıllık olağan hissedarlar toplantısında merakla beklenen konuda açıklamalar yaptı. Ballmer, Windows 7'nin satışlarının çok iyi gittiğini ve şimdiye kadar yeni işletim sisteminin, daha önceki çok satan Windows işletim sistemlerini bile satışlarıyla ikiye katladığını söyledi.

Ballmer'ın satışları tek kelimeyle özetlerken ise "fantastik" demesi özellikle dikkatleri çekti. Windows 7'nin satış hedeflerine ulaştığını söyleyen Ballmer, şimdiki hedeflerinin ise "daha önce satış yapmakta zorlandıkları tüketiciler" olduğunun da altını çizdi. Bu, Windows 7'nin yeni hedefinin sadık bir Mac kullanıcısı kitlesi olarak bilinen ABD'deki üniversite öğrencileri olduğunu anlamına geliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

bir süre sonra satışların aslında iyi gitmediği açıklanır mı sanmıyorum

mac alanlar zaten mecburen WINDOWS 7' YE geçecekler, çünki başka çareleri yok...!!!

önce Intel işlemciye ve PC sistemlere döndüler, şimdide WINDOWS' a dönme sırası, nede olsa macos ile üzerinde gelen 3 tane programla hayat dönmüyor, teknoloji ve yazılım+bilgisayar dünyasını sosyal yaşantımıza uyarlayıp hayatımızı kolaylaştırmak için daha fazlasına ihtiyaç var...!!!

buda INTEL PC' ye yüklü WINDOWS 7 ile mümkün...!!!

INTEL PC - NVIDIA - IBM VE WINDOWS KULLANARAK MUTLULUKLARI TADINDA YAKALAMAYA DEVAM...!!!

saygılar...!!!

edipciftci sen neden bahsediyorsun? hangi 3 program. Su ana kadar 1993den beri Windows kullanicisiydim. Bu yazdan itibaren Mac'e gectim. Hic bir eksigi yok aksine en azindan daha duzgun ve sorunsuz. Shut Down dedigim anda bilgisayarin 1 saniye icinde kapanmasi bile bu isletim sisteminin ne kadar iyi olabilecegini kanitliyor. Lutfen birseylere camur atmadan once su cahilligini at ustunden. Burada yazdiklarinin yarisindan fazlasi bos laflar ve bilmeden yaziyorsun. Burada yillarini bilgisayar basinda gecirmis insanlara hakaret ediyorsun. Sana gore INTEL PC - NVIDIA - IBM VE WINDOWS kullanmayanlar cahil, bilincsiz, bilgisayarda fare tiklamasindan baska birsey bilmeyen insanlar gibi geliyor olabilir. Ama emin ol ki AMD kullanan da ATI kullanan da ve Mac-Linux gibi isletim sistemi kullanan cok kisi senden daha bilincli kullanici. Cunku o insanlar kendilerine gore bilgisayar almayi biliyorlar. Her sistemin de kendi musteri kitlesi ve alicisi vardir. Bunu sakin unutma.

walla şu adi linux için prgram yazmayan şirketler olmasa çoktan bırakmıştım windows saçmalığını ama sırf buna güvensin ne olurdu adobe da linux sürümlerini çıkarsa ürünlerin sadec bu yeter yani lap die geçerim linux e ama :(

Apple yeni yazılımını 2010 da çıkarıyor. Win 7 kuracağıma XP kurarım daha iyi.

intel-nvidia-ibm-windows ile mutluluğu yakalamak?!! mutluluğu yakalamak için yaşamak lazım yaşamak için özgür!!! olmak lazım...

Tanrım! Anlayın artık, Mac ile Win, elma ile armut.. başka..başka ..başka

mac kullaniciyim senin sosyal yaşantıda kullandigin 3 tane yazilim soyle.

ubuntu 9.10 kullanıyorum. başağrısı yok. virüs yok, güvenlik sıkıntısı yok. 30 saniyede açılıyo, 5 saniyede kapanıyor. Adobe kendisini yormasın, photoshop için gimp yetiyor, 3d uygulamalar için de blender yetiyor. Her işe uygun ücretsiz yazılım mevcut. Kullanmak ve benimseek için önyargılı olmamak lazım, önce kurun, öğrenin.. Bir kaç ay emek harcayın, bedavaya köfte olmaz.

win 7 kurdum, bir hafta anca oldu. süper. boşuna muhalefet olmasın kimse. adamlar yapmış, kabul edin yükleyn.

Sen de yorum yaz