Windows 8'de bilinmezliğini sürdüren şey

Windows 8 ile ilgili bilmemiz gereken hemen hemen her şeyi biliyoruz; en önemli konu hariç...

Windows 8'in fiyatları aslında hala bilinmiyor

Önceki Windows'ların aksine Windows 8'in fiyatları hala tamamen gün ışığına çıkmış değil. Bildiklerimiz arasında son aylarda Windows 7'li bir bilgisayar satın alanların 15 dolar karşılığında Windows 8'e yükseltebileceği, Windows XP, Vista ve 7 kullanıcılarının ise 40 dolar karşılığında yükseltme yapabileceği.

Ancak tüm bu fiyatlar, belirli bir süre için geçerli olacak. Dolayısıyla Windows 8'in promosyonlardan sonraki gerçek fiyatı henüz bilinmiyor. Windows 8, tabletlere büyük önem vermesi nedeniyle önceki Windows'lardan önemli bir farkı bulunuyor. Dolayısıyla Microsoft'un izleyeceği ücretlendirme politikasının da önceki gibi olması beklenmiyor.

Bilindiği gibi Windows 8'in en göze çarpan özelliği, canlı döşemelerden oluşan, canlı bilgiler gösteren ve dokunmatik cihazları hedef alan "Modern kullanıcı arayüzü". Bunun yanında Microsoft, Surface adındaki tabletleriyle de tablet piyasasını zorlamaya hazırlanıyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

ya ben simdi win7 ultimate kullanicisiyim kac lira ?

40 dolara önceden satın aldığım windows vistayı güncelleyeceğim. Windows 7'im dursun kesin lazım olacaktır.:)

Aga,Microsoft2a sordum lisanslı ürünümü zamanı geldiğindekampanyadan yaralanıp 8 yapabilirmiyim diye kampanya başlamadığı için bir şey yapamayız diyorlar. Ama eğer öyle bir şey imkan olursa hiç kaçırmayacağım

nereye baş vuracağız

"Windows 7'li bir bilgisayar satın alanların 15 dolar karşılığında" Windows XP, Vista ve 7 kullanıcılarının ise 40 dolar karşılığında yükseltme yapabileceği. Zeynel abi neabiün bea? Windows 7 ile aşağıdaki 7 başka başka mı ?

Bir de ortada haber yok yani. Fiyatı filan belli oldu desen iyi de. Fiyatı belli değil diye haber yazmışsınız. Ramazan da bitti ama, oruç başına vurdu desem?

windows xp forever 10 yıl daha devam ondan sonra win 7 ye geçeriz anca

Gerekirse 1000 dolardan satsın ama adam gibi işletim sistemi çıkarsın, 500 dolardan 10.000 dolarlık sistemlere kullanılan işletim sisteminde tekel olmanın zorluğu bu! 2. bir Windows 7 rezilliği daha istemiyoruz!

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir