Windows 8'e özel ilgi!

Donanım devi, Windows 8 için verdiği büyük çaba ile bakın neyi amaçlıyor...

Windows 8'e özel ilgi!

Hüseyin Cem Köylü

İnce ve hafif Ultrabook dizaynının liderliğini yapan Intel, ürünün çekiciliği artırmak için son zamanlarda reklamlara da ağırlık vermeye başladı. Fakat, Ultrabook'lar için çalışan tek firma Intel değil. Digitimes'ın isimsiz kaynaklara dayanarak yaptığı haberine göre, Microsoft, PC üreticilerini gelecek model Ultrabook'ların Windows 8, özellikle de dokunmatik Metro arayüzü ile uyumlu çalışacak şekilde tasarlamaları için uğraş veriyor.

Günümüzde kullandığımız geleneksel notebook tasarımında, ekran dokunmatik olarak kullanıldığında sallanıyor. Bu yüzden, Microsoft üreticileri, "kayar veya katlanır formlarda" Ultrabook'lar tasarlamaya davet ediyor. Bu tarzda bir laptopu CES 2012'de görmüştük. Lenovo'nun tasarladığı IdeaPad Yoga, hem laptop olarak hem de tablet olarak kullanılabiliyordu.

Kaynağın belirttiğine göre, yıl sonuna kadar 13 inç ve üzeri ekrana sahip notebookların yüzde 30'u dokunmatik ekrana sahip olacak, bu oran önceden yüzde 60 olarak tahmin ediliyordu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

3. millenium faciasından ne buluyor bunlar? millet iyice MS fanboyu olmuş...

Windows 8 3. millenium faciası olacak tutmaz bence donanım üreticileride bunu biliyor ve ona göre üretecekler en kötü ihtimalle LinuXMint yada Pardus kullanır yine 8 kullanmam...

Windows 8 Metro dışında gayet güzel olmuş diyebilirim bakalım Ubuntu yeni sürümü nasıl olacak

ben windows 8 ilk çıktığı gün indirdim halen kullanıyorum en küçük sorunla karşılaşmadım türkce olursa daha iyi olur metro arayüzüde güzel bence haksızlık ediyorsunuz yeniler herzaman iyidir

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir