Windows 8 için 20 ipucu!

Windows 8'i tanımak için onu kurcalayacak zamanınız yok mu? O zaman bu makalemizi mutlaka okuyun!

Görsel parolalar, varsayılan uygulamalar...

15. Parolalar görsel hale geldi: Windows 8 artık "resim parolalarını" da destekliyor. Resim parolası, herhangi bir resim üzerinde belirli hareketlerle bir çizim yaparak bir "parola" oluşturmanıza olanak tanıyor.

Windows 8'in Charms çubuğundaki Settings menüsüne tıklayın ve "More PC Settings" bağlantısına tıklayın. "Users"a tıklayın ve resim parolası oluşturmak için ilgili seçeneğe tıklayın. Artık resim parolanızı oluşturabilirsiniz.

16. Windows'un varsayılan uygulama tercihlerini atlayın: Windows 8'in Metro arayüzünde bulunan bazı uygulamalar yerine farklı uygulamalar kullanmak isteyebilirsiniz. Bunun için bir çözüm var: Tüm dosya açma tercihinizi bir kerede değiştirebilirsiniz.

Metro arayüzünde "default programs" yazın ve arama sonuçları arasından ilgili bağlantıya tıklayın. "Set your default programs"ı seçin. Burada hangi programın hangi uzantıları açabildiğini toplu olarak düzenleyebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Bilgisayarı kapatmak için yapılanlara bakarmısın :))

bilgisayarıma yüklediğim ön izleme sürümünden gayet memnun kaldım fakat bi islem icin bilgisayarımı kullanmak isteyen ve başına oturan 22 yaşındaki kardeşim sadece kullanmak istemekte kaldi ve 15 dakika aramasına ragmen başlat öğesini bulamadı =)

bilgisayarı kapatmanın diğer windows sürümlerinden tek farkı sol taraftaki başlat menüsü yerine sağ taraftaki settings'e tıklamak.
bunun neresi uğraştırıcı veya derinlere gömülü anlamadım.

Power düğmesini niye yapmışlar?:) Basıyorum kapanıyor.

bill gates yaşlanıyor galiba

tamam da benm windows hiç aılmıyor, f8 den başka bir tuş varmı güvenli modda açabileceğimiz. formatta atılmıyor bu lantolsaı bilgisayara kafayı yiyecem yaw...............................

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir