Windows 8 için 20 ipucu!

Windows 8'i tanımak için onu kurcalayacak zamanınız yok mu? O zaman bu makalemizi mutlaka okuyun!

Uygulamaları kaldırma, Metro'yu geçme, parolalar

10. Windows uygulamalarını veya üçüncü parti uygulamaları kaldırmanın hızlı bir yolunu mu arıyorsunuz: Metro arayüzünde uygulamanın simgesine sağ tıklayın ve "Uninstall"u seçin. Windows Store'dan indirdiğiniz uygulamalar, anında yok olacaktır.

11. Metro'yu sevmediniz mi: Windows Gezginini açn ve Windows dizinine gidin. "show desktop" dizisini aratın ve bulduğunuz kısayolu C:\Users\kullanıcı_adınız\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup konumuna yapıştırın. Böyleylikle Windows, Metro arayüzü yerine masaüstü ile açılacaktır.

12. Parolalarla uğraşmayın: Windows 8'de sadece sisteminizde hesabı bulunan kullanıcıların paylaşımlarınıza erişmesini istiyorsanız, bu hesaplara bir parola vermeniz gerekiyor. Ancak bilgisayarı her açtığınızda parola girmek istemiyorsanız, bu süreci kaldırmanız mümkün. Windows+R tuşlarına basın ve netplwiz yazın. Burada "Users must enter a user name and password to use this computer" seçeneğindeki işareti kaldırın ve OK'e basın.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Bilgisayarı kapatmak için yapılanlara bakarmısın :))

bilgisayarıma yüklediğim ön izleme sürümünden gayet memnun kaldım fakat bi islem icin bilgisayarımı kullanmak isteyen ve başına oturan 22 yaşındaki kardeşim sadece kullanmak istemekte kaldi ve 15 dakika aramasına ragmen başlat öğesini bulamadı =)

bilgisayarı kapatmanın diğer windows sürümlerinden tek farkı sol taraftaki başlat menüsü yerine sağ taraftaki settings'e tıklamak.
bunun neresi uğraştırıcı veya derinlere gömülü anlamadım.

Power düğmesini niye yapmışlar?:) Basıyorum kapanıyor.

bill gates yaşlanıyor galiba

tamam da benm windows hiç aılmıyor, f8 den başka bir tuş varmı güvenli modda açabileceğimiz. formatta atılmıyor bu lantolsaı bilgisayara kafayı yiyecem yaw...............................

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir