Windows 8'in "etkinleştirme açığı" kapatıldı

Windows 8'i bedavadan "yasal" hale getirme devri, Microsoft'un bu hamlesiyle birlikte tarih oldu!

Windows 8'in "etkinleştirme açığı" kapatıldı

Windows 8'de bulunan bir etkinleştirme açığı, işletim sistemini bedavadan etkinleştirmeye izin verdiğini geçen ay bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık. İnanması güç açık sayesinde herhangi bir kişi, yasadışı KMS etkinleştirme yönteminin ardından Windows 8 Pro için bedava olan Windows Media Center güncellemesini uygulayarak tam, "yasal" bir Windows 8'e sahip olabiliyordu. Yani hiçbir para ödemeden, yasal bir Windows 8 Pro elde edebiliyordu.

Anlaşılan o ki Microsoft, bu açığı kapatmış bulunuyor. Zira açıktan faydalanarak Windows 8'in "yasal" kopyasını bedava almaya çalışanlar, artık bunu yapmaya çalışırken aşağıdaki hatayı alıyorlar:

"   Activation error

Unable to activate Windows 8 Pro with Media Center. (Error code: 0xC004C4AA)

What it means and how to fix it

You might see this error after you used the Add Features to Windows 8 app to upgrade your current edition of Windows. The Windows 8 Pro with Media Center edition can only be activated on PCs that had Windows preinstalled, or Windows was purchased on the Windows website or at a retail store. To fix the problem, you need to install Windows with the product key provided to you in an email or with the DVD. If you think you have received this message in error, contact a Microsoft Customer Support representative."

Hatada kısaca "Windows 8 Pro ile Media Center etkinleştirilemiyor" yazıyor ve Windows'u size e-posta veya DVD ile sunulan anahtarla yüklemeniz gerektiği söyleniyor.

Bununla birlikte bu yöntemden daha önce faydalanarak anahtar elde edenler, Windows 8'i hala "yasal" olarak kullanabiliyorlar. Microsoft'un bu anahtarların hangileri olduğunu bulup, onları kara listeye almakla uğraşıp uğraşmayacağı ise bilinmiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 31 Yorum

Yakın bir zamanda bunu da kırarlar :)

Bir çaresi bulunur elbet yarın yeniden etkinleştirmenin :)

Hayırlısı be gülüm...

Bence hatada kısaca "Media Center ile Windows 8 Pro etkinleştirilemiyor" yazıyor.

windows 8 açıklarla dolu bir işletim sistemi olduğu için.Açıkların tamamen kapanması bir kaç yüzyıl sürebilir.

Üşendim öyle yapmaya valla. Format atınca da o anahtar kullanılabiliyor muydu acaba?

"Bununla birlikte bu yöntemden daha önce faydalanarak anahtar elde edenler, Windows 8'i hala "yasal" olarak kullanabiliyorlar. Microsoft'un bu anahtarların hangileri olduğunu bulup, onları kara listeye almakla uğraşıp uğraşmayacağı ise bilinmiyor." inş uğraşmaz çünkü bende bu yolla aktifleştirdim :D

K.J. ile şu ana kadar 8 bilgisayara kurdum, böyle saf bir microsoft olduğu sürece kurmaya devam edeceğim :D

windows8 hızlıca giriş yapmak için böyle birşey yaptı ve gayet iyi oldu. Bununla birlikte bu yöntemden daha önce faydalanarak anahtar elde edenler, Windows 8'i hala "yasal" olarak kullanabiliyorlar. Microsoft'un bu anahtarların hangileri olduğunu bulup, onları kara listeye almakla uğraşmaz.

sanki kırılmayacak hergün güncel aktivatörler çıkıyo yakında microsoft zorda olsa buna boyun eğecek

Yenisi yoldadır nasılsa...

artık kara listeye alamaz çünkü orijinal ürün anahtarımızı çoktan aldık..

Bir kapı kapanır başka bir kapı açılır bu devran böyle sürüp gider... Korsanın önüne adamlar affedersiniz popolarını yırtsalar yinede geçemezler gerçek bu.

media center e falan gerek yoktu ki çok uğraşmışsınız :)

BEN EV YAPIMI WİNDOWS KULLANIYORUM

@14 Ara 2012 23:33 oda nasıl oluyor, tarifini versenizde biz de evyapımı işltm. sistemi kullansak

Bence asıl soru -nasıl kırılacağı değil -neden win8 kullanacağınız ! Dokunmatik ekrana sahip olmadığınız sürece sizin için zahmetten başka bir şey değil.

Windowsun gene de ufak bi acik birakmasi gerekiyor. Yoksa O kisiler mecburen linux kullanmaya baslayacak. Aslinda bu cok guzel bi haber. Linux kullanimi umarim bu sayede artmaya baslar.

Şu an Windows 8'i bu yolla olmasa da yasadışı olarak kullanabiliyorsunuz. KMS Aktivatörler 180 gün boyunca sorunsuz kullanmanızı sağlıyor 180 gün sonra tek yapmanız gereken aktivatörü tekrar açmak. Yani yılda 2 kere açmanız yetiyor (çok da sorun olmasa gerek). Bunun dışında şanslı kullanıcılar karalisteye alınmamış Windows 8 anahtarlarını telefon aktivasyonu yoluyla doğrudan Microsoft'un hizmeti olan Skype sayesinde crackliyorlar.

aktivatör gibi bir şey değildi ki bu.zararlı falan içermiyordu.

illa windows kullancak değiliz gider linux kullanırım herşeye para vermektense

Benim bu yöntemi hala kafam almıyor, Media Center ne alaka?

Fiyatları ucuzlatsalarda onlarda uğraşmasa bizde

geç o ayakları kazkez w8 kurdum ben pc'ciyim şimdiye kadar loader veya kms de sıkıntı olmadı artıslık yapmasınlar boşa...

kms le 6 aylık aktif ediliyor Office 2013 de dahil tüh ücretsiz keyi kaçırmışız desenize. o bişey değil orijinal win8 li notbukalanlara ne key veriliyor nede key yazılı orj gösteren stikir var cd bile çıkmayan üreticiler var.

İnsanoğlu istedikten sonra hertürlü yapar..

herzaman bir açık bulunur.

windows u bedava olduğu için seviyorum.

Şuanki en sağlam loader internete yasal paket olarak gösteriyor,lisans deneme olarak otomatik 1000 gün yapıyor sonra sınırsız geçiyor,makina bunu sınırsız lisans alıyor tekrar microsoft'a gönderiyor ve otomatik olarak yasal oluyor :)

Adamlar o kadar uğraşıyor yapıyor korsanlarda beleşe getirmenin yollarını arıyor hiç yoksa kul hakkı vardır kaç kişi uğraşıyor bunu yapmak için ayıptır.

krakerlerle baş edemezlerki...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir