Windows 8'in katil özelliği!

Microsoft'un bir sonraki işletim sistemi virüsleri nasıl öldürecek? İşte meselenin özü...

  • Ali Güngör

Microsoft'un Windows 8 ile ilgili olduğu iddia edilen slayt gösterimleri internete sızdıktan sonra bütün bilgiler birbirine bağlanmaya başladı.

Ma-Config sitesinin Windows 8 ile ilgili tahminleri oldukça sağlam temeller üzerine kurulu. Microsoft'un Fransa teknik direktörü olan Bernard Ourghanlian ile yapılan eski bir röportaja dayanan veriler, Windows 8'in gelişmiş bir sanal bilgisayar uygulamasından yararlanacağını gösteriyor.

Microsoft'un en son sanallaştırma teknolojileri olan Hyper-V V3, App-V ve MED-V'nin kullanılması mümkün. Sanallaştırma sayesinde daha önce de sözü edilen, Windows'Un fabrika ayarlarına döndürülmesi durumu mümkün.

Kir tutmayan bir Windows!

Çoğu kullanıcı hali hazırda sistemlerini korumak için sanallaştırma teknolojilerinden yararlanıyor.

Windows 8'de işletim sistemi çekirdeği, temel gereksinimler ve bir de doğal anti-virüs uygulamasının normal olarak çalışması, geri kalan herşeyin ise sanal bir katmanda kullanılması oldukça mantıklı görünüyor.

Daha önceden ortaya çıkan MinWinde bu proje için biçilmiş kaftan. Temel Windows özellikleri dışında hiçbir şey barındırmayan bu işletim sistemi, pekala Windows 8 için bir temel ya da prototip oluşturabilir.

Henüz hepsi spekülasyon olmakla birlikte endüstri uzmanlarının görüşleri de bu öngörülerle uyuşuyor. Diğer özelliklerle birlikte böyle bir yapı değişimi Windows 8'i bugüne kadar çıkan bütün Windows işletim sistemlerinden daha farklı ve güvenlli hale getirebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

onda da virüs olur windows virüs barındırır....

Bu bitakıma iyi Bi takıma kotu

zaten olacağı da bu... EN İYİ İŞLEİM SİSTEMİ OLMAK...!!!

Windows 8 çıktığında, Win7 sadece "eskilerin en iyi kahramanı" ünvanıyla bir süre daha yaşayacak...

Windows 8 ise muhteşem olacak ve bazı Win7 sürümlerinden Win8' e ücretsiz geçiş verecekler, ama bu çok kısa süre ve bazı sürümleri içerecek.

saygılarımla...

virüs windowstan doğdu.hangi anne evladını inkar edebilir git diyebilir,windows 8 in virüsüde onun kanından canından olacaktır.. her hastalığın ilacı var ama ilaçlar o hastalığı ortadan kaldırmaz sadece hastadaki hastalığı kaldırır..

Hackerların da boş duracağını mı sanıyorsunuz. :)

evet windwos da virüs olması kaçınılmaz önemli olan bunu en aza indirmek, bazı arkadaşlar yok apple daha guvenli işte Mac faln diyorlar, hayır daha guvenli değil, sadece daha az göz önünde. bunu hackerlar bile kabul ediyor bir linux sistemi hacklemek bir windows sistemi hacklemekten daha kolay. firefox konusu da aynı bence, tarayıcıları hackleme konusunda yine burada okumuştum, windows 7 altında ie8'in gerçekten kırılması gerçekten çok güç, ve uğraştırıcı. niye hala bunu kabul edemeyenler var şaşıyorum :)

Tabiiki virüsler her zaman olacaktır. Burada amaç zaten yok etmek değil, mümkün olduğu kadar etkisini azaltmak. Sonuçta Güvenlikten anlamayan yada önemsemeyen kullanıcılar olduğu sürece virüsler olacaktır. Fakat bu yeni yöntem gayet güzel bir fikir gibi görünyor. Şimdiye kadar düşünülmemesi ilginç. oysa cep telefonu vb. gibi daha basit aletlerde zaten bu yöntem kullanılıyordu.

virus ün bulaşması en zor işletim sistemi linux windows un yapısı geregi bulaşıyo :D

hala windows kullanalım biz virüs programı diye birşey kullanalım
anlamadığım şu windows spleri güncelleştirmeleri yayınlıyor açıkları kapattık diyor (sanki ekstra birşey yapmış gibi ) bunları işletim sistemini piyasaya sunmadan önce niye yapmıyor nie tam tekbil açıksız bir işletim sistemi sunmuyor.Niye kullanıcıları uğraştırıyor. Üstelik güncelleştirmelerde çözüm olsa yine açık yine açık

kırlmayacak sistem yoktur :D

mac ın sistemi gerçekten tutarlı elbette mac lider fakat pahalı

virus ün bulaşması en zor işletim sistemi linux windows un yapısı geregi bulaşıyo :D
13 Tem 2010 18:

virüsün bulaşması en zor işletim sistemi linux değil...dünyada en az kullanılan işltim sistemi linux (ve mac) ondan dolayı daha az virüz belasına muzdaripler..en sağlam işletim sistemi herşeye rağmen yine de windows..en fazla kullanıldığı için en fazla saldırıyı alıyor. ona rağmen yin de stabil olarak çalışıyor..

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play