Windows Live'da değişim vakti

Yeni Windows Live'ın betası kullanıcılara neler sunuyor; yeni Messenger ne kadar iyi? İşte cevaplar.

  • Ali Güngör

Yeni Windows Live Essentials Beta'nın yeni özellikleri kullanıcıları oldukça etkiledi.

Elebtte bu kadar zengin özellikler herkesin hoşuna gitmedi ama gelin yeniliklere birlikte bakalım.

Yeni beta büyük ilgi çekti

Windows Live hesapları artık kolayca Facebook, YouTube, Flickr, Gmail, WordPress ve daha fazlasına bağlanabiliyor. Entegrasyon ile pek çok hesaba tek bir yerden erişmek mümkün.

Windows Live Messenger ve Photo Gallery

Yeni Windows Live Messenger'ın görünümü elden geçmiş. Özellikle Facebook ve MySpace entegrasyonu değiştirmiş.

Google Contacts ve LinkedIn profillerini de ekleyebilmek güzel bir özellik.

Yeni beta büyük ilgi çekti
Windows Live Photo Gallery kısıtlı video desteği de sunan bir resim yöneticisi.

Facebook, Flickr ve SkyDrive ve benzerlerini destekliyor, sosyal ağlara uygun etiketleme yapabiliyor. Bu etiketleriyle birlikte fotoğrafları ağa yükleyebiliyor.

Windows Live Movie Maker ve Windows Live Mail

Windows Live Movie Maker'a yapılan değişiklikler arasında da yine sosyal ağ entegrasyonu yer alıyor. Videoları kolaylıkla SkyDrive, YouTube ve Facebook'a yüklemek mümkün.

Yeni beta büyük ilgi çekti

Windows Live Mail yeni sürümüyle birlikte Hotmail, Gmail ve Yahoo! Mail desteği, sunuyor. Outlook'a iyi bir alternatif oluşturuyor ve hizmetleri bir araya topluyor.

Windows Live Sync ve Windows Live Writer

Windows Live Sync sayesinde bütün bu özellikleri bir araya toplayan paketi farklı PC'lerde kullanmak mümkün oluyor.

Microsoft SkyDrive sayesinde sadece sosyal ağlar ve MSN geçmişi değil, Internet Explorer da senktonize ediliyor. Herhangi bir bilgisayardan ihtiyacınız olanlara erişebiliyorsunuz.

Yeni beta büyük ilgi çekti

Windows Live Writer da bu platformun güçlü bireysel masaüstü yayıncılık özelliklerine hitap ediyor. Blogger, Spaces ve WordPress gibi platformlara anında yazı yazmak ve kullanıcı girişiyle uğraşmadan hızla yayınlamak mümkün.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

en Çok wordpress e olan uyumu ile dikkat çekiyor bence..

Güzel nerden indirecez.

eski sürüme nazaran aşırı bir ram tüketimi var

biraz karmaşık alışmak zaman alacak

Ya ne gerek var böyle dallanıp, budaklandırmaya. Çok merak ediyorum Messenger'ın mevcut tüm özelliklerinin tamamını kullanan birileri var mı?

Daha 3 MB'lık dosya transferini bile 15 dk'da yapamayan bir programken (eski sürümlerinde bu böyle değildi), neden bunca özelliğe el attın MS?

bence tek kelimeyle harika... ileride yapmak istediklerim için, çok güzel bir zemin hazırlamışlar... gelişmeler çoook güzelll...

asaygılarımla

çevrimdışı özelliği yok, menü değişmiş, görünen ad kısmını değiştiremiyorsunuz hızlı ileti kısmı dğişiyor belki beta diyedir ama full ü böyle olursa kötü olur

Güzel ama videolarıda gösterebilse daha da güzel olucak.Mesela,Facebook ta paylaşılan videoyu MSN de görebiliyoruz ama oynatamıyoruz.Tıklayınca ilgili web site açılıyor.

Fena değil 10 üzerinden 6 veriyorum.

Ya ne gerek var böyle dallanıp, budaklandırmaya. Çok merak ediyorum Messenger'ın mevcut tüm özelliklerinin tamamını kullanan birileri var mı?

Daha 3 MB'lık dosya transferini bile 15 dk'da yapamayan bir programken (eski sürümlerinde bu böyle değildi), neden bunca özelliğe el attın MS?
-------------------------------------------

upload hızın kaç ben dosya atarken karsımdakıne 5mb lık muzık resim 1 dakkada fln gidio yanı hızlı ama dosya alırken karsımdakının dusuk oldugunda yavas gelıo o ayrı sorun msn de değil lıme wire ve arestete dosya çekerken de kımı dusuk hızla muzık ındırıo kımı yuksek gelen giden ağ durumuna bakın sureklı torent gibi yada dosya upload lardada ortaklara ve eşlere bakın ozaman ınternet hızınızdan tam verim alırsınız

isim değiştirme var ama beta surumunde su anda gozukmuyor. bu sefer basarılı bır msn windows 7 ile çok uyumlu olmus mesela msn simgesının uzerıne gelıp altta durum değiştirme gibi kolaylıkların olması istersenız kucultebilirsiniz eskısı gibi mail kutusunun yanında sımgeye tıklayarak

en azından yahoo mesenger gibi süreklı açılırken problem yasamıyoruz asırı sıstem yuklenmesınde yada kısı lıstesını yuklerken çok yanıt vermıyor hatalarıyla karsılasıyoruz .... yaho msnde yabancı arkadaşlarım onu kullandıgı için kullanıyorum birde tema ve canlı radyo ozellıgı oldugu ıcın seviyorum eğlencelı ama bu sefer wlm daha basarılı ;)

Sen de yorum yaz