Windows Live Messenger'a neler oluyor?

Messenger'ınız dünden beri garip hatalarla sizi çileden mi çıkartıyor? İşte bilmeniz gerekenler...

Windows Live Messenger'a neler oluyor?

Windows Live Messenger'ın belirli sürümlerinin zorunlu güncelleme uyarısında bulunacağını burada ve Okur Haberleri köşesinde duyurmuştuk.

Dün, özellikle akşam saatlerinde başlayan ve belirli zaman aralıklarında yaşanan bir takım sorunlardan dolayı, Windows Live Messenger hizmeti çeşitli hata raporlarıyla kullanıcılarıyla karşı karşıya bıraktı. Bazı kullanıcılar mesajlarını karşı tarafa iletmekte zorlanırken, bazı kullanıcılar ise garip hatalarla kaşı karşıya kaldı. Bu durumun güncellemelerle ilgili olduğu düşünülse de, aslında durum farklı.

Özellikle 14 Eylül tarihi itibariyle akşam saatlerinde hizmette büyük sorunlar yaşandı. İlgili bu hatanın güncellemeye tabi olacak sürümler veya güncellenmiş sürümler ile ilgisi bulunmuyor. Windows Live Messenger Team yetkilisinden alınan bilgiye göre; kullanıcıların işletim sistemlerinde veya bu hatalardan dolayı internet ayarlarında oynama yapmamalı, Messenger programını kaldırıp kurmak gibi bir gereksinim duymamalı ve bu geçici rahatsızlığın ortadan kalkması için biraz sabırlı olunmalı. İlgili bu sıkıntı bu gece itibarı ile ortadan kaldırılmaya çalışılacaktır.

Sorunun yoğunluklu olarak Balkan ve Orta Doğu ülkelerinde ciddi oranda görüldüğü rapor ediliyor.

NOT: Bu bir okur haberidir. Forum kullanıcımız Turkish Developer'a bu haber için teşekkür ederiz. İlgili forum başlığına ulaşmak ve konuyu tartışmak için buraya tıklayın...

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

msn nin 132 mb lık full setup u nu bulinkten indirebilirsiniz arkadaşlar

http://wl.dlservice.microsoft.com/download/9/B/2/9B29B8EF-C365-4990-9737-BB55144372CE/tr/wlsetup-all.exe

8.1'i kullanıyorum hala gül gibi çalışıyor hiçbir sorun yok..

Sanırım bu sorunu birtek Windows Live Messenger ın Sürüm 2009 Yapı 14 versiyonunu kullanlar yaşamadı.Çünkü sabah WLM i açtığımda çok az kişinin çevrimiçiydi.

Tesekkürler Chip!

bu 132 MB'lik pakette neyin nesi açıklarmsn arkadaş

Sadece kişisel iletiler karşı tarafa gidiyordu, o kadar kalabalık messenger listemde kişisel iletiler ile yazıştık herkesin gözü önünde :D

8.1'i kullanıyorum hala gül gibi çalışıyor hiçbir sorun yok..(ALINTI)
aynen,

teşekkurler arkadaşım ben sorunun msn güncellemesınden oldugunu düşünüyordum ama degilmiş..

Aynı sorun bendede vardı.Bu sabah düzeldi.Bendeki son sürüm.

msn in açılma süresinin oldukça uzamasından başka bir problem yaşamadım dün. bugün o problemde yok görünüyor.

Bana denk gelmedi

Dün TTnet'in Gayrettepe pop noktasında bir arıza vardır. Yani yurtdışı çıkışlarındaki sorun nedeniyle öyle oldu. MSN ile Microsoft ile alakası yok bunun.

adam gibi hata açıklaması koysalar bari de 810215156146 hata kodu diye hata vermese bıkıyoruz millete dert anlatmaya

msn kullanmadıgım icin pek umursamıyorum bu haberi. ama güncel sürümü kullanıcılara zorunlu hale getirmeleleri hiç güzel bir uygulama değil.

bende uzun süredir (2-3 haftadır) hesabı açınca 1-2 dk sonra hata raporu veriyor gönder ya da gönderme dediğmde ise hesabımı ,messengeri değil hesabımı kapatıyor o hata raporuna dokunmadığımda ise sorunsuz kullanabiliyorum (zaten 4-5 dk sonra ekrandan kayboluyor)

pardon kaybolma olayı doğru değil yanlış yazdım

Messengerı kullanmayı tercih etmiyorum zaten. Yazılı mesaj ihtiyacımı e-posta ile, sesli ve görüntülü konuşma ihtiyacımı da skype ile gideriyorum.Live ürün ailesinden bir tek kullandığım live mail.Onu da thunderbirdin ram tüketim sorunu çözüldüğünde ve hotmail-live posta servisi(Bağlantı kuramama problemi olabiliyor.) desteği geliştirildiğinde terkedebilirim. Bu şekilde bütün ihtiyaçlarımı en kaliteli şekilde gidermiş oluyorum.

80048823 Hatası alan oldumu hiç...Ben msn i maalesef açamıyorum.Parola yanlış diyor ,halbuki herşey doğru...Bu gizli soru ve cevabım herşeyi yazıyorumama girmiyor.Dün oluşan sorunla bir alakası varmıdır..?

sinir oldum bütün yetkili kişilere küfür ediyorum şu an tamam anladıkta bati zorunlu yapmayın

bu ne bıcım bısey yaaa valla zorunlu yapmayın barıııı sornlu zaten yenı surum yukleyemedımdeee

hepp msn mi yuklicezz yha ben bitane yukledim duruyo hep onu mu güncellicem
zaten uzun suruyoohttp://www.chip.com.tr/images/as/gonder-btn.gif

hay msninde msn olacanında var yha lan lanet olsun yha böle şansızlıklar hep benimi bulur yha bu gün tüm gün msn de olmam glazımken benim düştüğüm duruma burdan yöneticilere sesleniyorum eğer ben işimikaybedersem microsoft tta beni işe aldırırsınız karışmam

Yeni sürümü indirmek istediğinde bu hatayı veriyor (wl.dlservice)ben 8.1 kullanamıyorum güncenleme yap dio hatayı hemen veriyor ben şimdi ne yapmak zorundayım bana lütfen biri yardımcı olsun:(

Yeni sürümü indirmek istediğinde bu hatayı veriyor (wl.dlservice)ben 8.1 kullanamıyorum güncenleme yap dio hatayı hemen veriyor ben şimdi ne yapmak zorundayım bana lütfen biri yardımcı olsun:(

15 eylülden beri msn e giremiyorum bugün bugün 25 ne yapacam bilmiyorum bize yardımcı olun lütfen

mrb ben berk msn sorununu bende yaşıyorum Sürüm 2009 Yapı 14 kullanıyorum ilk zamanlar hata verip kapanıyordu tamam dedik geçtik.. sonrası listeleme kimseyi ekleyemedim eklediklerime davetim gitmiyor bende wepten acıyorum artık msnyi..

Sen de yorum yaz