Windows Mobile 7'den taze kareler

Merakla beklenen Windows Mobile 7'nin yeni ekran görüntüleri internete sızdı... Hepsi burada...

  • Halil Mollaoğlu
Windows Mobile 7'den taze kareler
Windows Mobile: Yeni bir logo ve taze bir görünüm.

İnternette Windows Mobile 7'nin yeni ekran görüntüleri ortaya çıktı. AB kökenli Windows Mobile Experts web sitesi resimler aracılığıyla direkt 6.5 nolu sürüm ile 7. sürümü karşılaştırıyor.

Yeni Windows'un en çok göze çarpan yanı iPhone'a benzerliği oluyor: Windows Mobile 7 de iPhone OS gibi çoklu dokunmatik yönetimi destekliyor. Fakat hareketin algılanmasından sensörler değil, tümleşik kamera sorumlu.

Ancak 2010'da çıkacak
Fakat bunun dışında da Windows Mobile 6'dan çok farklı bir işletim sistemi karşımıza çıkacak. Microsoft'a has kaydırma çubuğu Windows Mobile 7 ile tarihe karışıyor. Tüm arabirimin parmaklarla yönetilebileceği iddia ediliyor. Aynı şekilde tüm uygulamalar da daha kolay bir kullanıma yönelik yeniden elden geçirilecek. İşletim sisteminin ancak 2010'da resmi olarak piyasaya çıkması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Microsoft'un tüm umudu "7"lerde :P

Eğer iddia edildiği gibi tüm fonksiyonlar iPhone gibi parmakla kolayca kullanılabilecekse iPhone umun kontratı bitince satar windows7 li telefon alırım. windows 6.1 kullanmıştım ve çok memnundum. Kalem olayı beni iPhone a yöneltti.

Gördüğüm kadarıyla Microsoft kendini aşmış

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play