Windows Phone 7 de konumunuzu gönderiyor!

Modaya Microsoft da uydu: Meğer minik Windows da bizi izliyormuş; ama iPhone gibi değil...

  • Zeynel A. Öztürk
Windows Phone 7 de konumunuzu gönderiyor!
Konum bildiren işletim sistemleri listesine WP7 de eklendi

Bulunduğunuz konumu sunuculara gönderen mobil işletim sistemlerinin arasında Windows Phone 7 de katıldı.

Diğerlerinin aksine, Windows'lu telefonlar cihazın içerisinde herhangi bir konum bilgisi depolamıyor ancak konum hizmetleri etkin olduğunda Microsoft'un sunucularına eşsiz bir kimliğin yanında yakındaki kablosuz ağları, sinyal gücünü ve GPS'ten elde edilen konum bilgilerini gönderiyor. Bir Microsoft yetkilisi ise konu hakkında bilgi vermekten kaçındı.

iPhone 4, erişilmesi ve okunması kolay bir dosyada tüm konum geçmişinizi kaydediyordu. Android ise son bağlanılan 200 baz istasyonunun ve 50 WiFi ağının konumlarını kaydediyor. Apple ve Google, telefonlarının konumlarını sadece konum hizmetleri açık olduğunda bildirdiğini söylüyor ancak telefonda depolanan veriler hakkında bir açıklama yapmıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

tamamdır symbiana camur atıyoruz ancak bunlardan daha güvenli oldugu açık :)

Açıklama yaptılar ya phone 7 ler telefon kaybolduğunda bulunabilsin diye konumları kaydedip gönderiyor diye.. niye insanları yanıltıyosunuz anlamış değilim

amerikada yapılan her üründe bu tip takip sistemleri vardır bu amerikanın politikasıdır bu sitemlerin hepsi devlet desteği ile desteklenir ..

Zaten izlendiğimiz her zaman bilinen birşey ama gerçek zamanlı izleme her zaman mümkün değildir.Microsoft'un karanlık ellere çalıştığını herkes bilir.Ama bizim elimiz mahkum.Oyun oyanamk için mecbur windows kullanacan yoksa pardus diğer işlerde beni yarı yolda bırakmadı.

HTML 5 tarayıcılarda eğer site isterse kullanıcıya sorarak konum bilgisi gönderiyor. Hatta bazen bulunduğun tam noktayı cadde,sokak, bina olarak buluyor.

Microsoft zaten karanlık şirket, hükümet tarafından destekleniyor niye anlamıyorsunuz. Münkün olduğunca uzak olmak lazım.

göndersin gardaş, yerim belli mekanım belli gelsinler bi çayımı içsinler.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play