Windows tabletler 2019'da iki kat artacak!

Yeni bir rapora göre Windows tabanlı bu cihazlar, 2019 yılı ile birlikte önemli bir ivme kazanacak!

  • Onur Seven
Windows tabletler 2019'da iki kat artacak!

Apple etiketli iPad, tabletlerin kralı olarak lanse edilse de Android OEM çeşitliliği sayesinde hala piyasanın hakimi durumunda. Strategy Analytics'e göre Microsoft'un Windows platformu 2019 yılına kadar pastadan daha büyük bir dilim kapacak gibi görünüyor.

Araştırma şirketinin son raporuna göre şu anda iOS tablet pazarının yüzde 22'sine, Android ise yüzde 68'lik bir kısmına hükmediyor. Bu da Windows'un sadece pazarın yüzde 10'u gibi çok küçük bir dilimine sahip olduğunu gösteriyor.

Raporda, Windows tabanlı tablet sevkiyatında bir önceki yıla oranla 58'lik bir artış gerçekleştiği yer alıyor. Strategy Analytics bu bağlamda, Windows'un 2019 yılı itibariyle tablet pazarının yüzde 18'lik dilimine sahip olacağını düşünüyor. Ancak pazar payındaki bu artış iOS'tan ziyade Android'in aleyhine olacak gibi görünüyor.

Şirket 2019 yılında, tablet piyasasında iOS'un yüzde 23, Android'in yüzde 59, Windows'un ise yüzde 18'lik bir paya sahip olacağını öngörüyor. Elbette bunun mümkün olup olmayacağını göreceğiz ancak Surface Pro 4 gibi cihazlarla birlikte çekişmenin daha adil hale gelmesi, bunun mümkün olabileceğini gösteriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

2011'de de o sözde analistlere göre Android başarılı olamayacaktı, Windows Bilgisayar hakimiyeti hep devam edecekti, Mobil hiçbir zaman Bilgisayarı geçemeyecekti.... Hey yavrum hey... Şu anda kimse bilgisayarların yüzüne bile bakmıyor. Akıllı telefonlar o klavyeli koca hantal makinaları EZDİ geçti.... Bu da öyle bir analiz işte :))

@28 Kasım 2015 06:22 ben bakıyorum kanka

@28 Kasım 2015 06:22 Zaten biz bilgisayarı facebook ve youtube kullanmak için almanızı tavsiye etmiyoruz . Size orta halli bir telefon fazlasıyla yetecektir.

@28 Kasım 2015 06:22 Sizin ve aynı kriterleri olan kitlenin bilgisayarlara ihtiyacı zaten yok ama bizim var.Yani sadece kendi açınızdan bakmayın lütfen olaylara. Hantal dedğiniz cihazlar evden çalışan grafikerler,site yöneticileri,video montajı yapanlar, program yazılımcıları ve oyuncular gibi geniş bir kitleye hizmet etmekte.

Surface Pro 4 gibi ateş pahası cihazlarınızla o iş biraz zor. (Linux Mint Cinnamon, üzerinden gönderildi)

@Metinolme 200 tl ye bile Windows tablet var. Sadece surface yok. İpad pro daha pahalı kimsenin gıgı çıkmıyor. Linux kullandım çok kötü Windows u özlemeye başlıyorum linux kullanınca.

@28 Kasım 2015 19:59 Windows'un yanına illaki kuracaksın Linux dağıtımını, genel kullanımda Linux'tan iyisi yok.

@28 Kasım 2015 19:59 Ha unutmadan.. 200TL'lik tabletleri küçük çocuklara oynasın diye veriyoruz.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play