Yahoo - Microsoft aşkında son perde!

Yahoo ve Microsoft'un Bing'i arasında devam eden ortaklığın geleceği nihayet belli oldu!

Yahoo - Microsoft aşkında son perde!

Microsoft, 2009 yılından beri Microsoft ile ortaklık yürütüyor ve Yahoo servislerinde Bing arama motorunu kullanıyordu.

Geçtiğimiz haftalarda yayılan bir haber, bu ortaklığın artık sonlanacağını söylüyordu. Ancak iki firma arasındaki görüşmeler anlaşmayla sonuçlanmış gibi görünüyor. Yahoo yaptığı duyuruyla, Microsoft ile yeni bir anlaşma yaptıklarını ve Bing servisini kullanmaya devam edeceklerini açıkladı.

Anlaşma detaylarına göre Yahoo, Bing'in reklamlarını Yahoo'nun arama sonuçlarında gösterecek. Bunun yanında Yahoo'nun kendi reklam ekibi kendisi için reklam almaya, Microsoft'un kendi reklam ekibi de Bing için reklam almaya devam edecek. Ancak iki firmanın, satış ekipleri, daha etkin satış yapabilmek için gerekli teknik altyapıyı birbirlerine entegre edecekler.

Anlaşmanın finansal kısmı hakkında ise detay verilmedi.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

İyi bir gelişme ölsün Google emmi ??

Huyum kurusun, Portakal!(Az önce medyumlar bu sözü sana göndermişlerdir.) Ben böyleyim: Kalbim yalnızca benim olanlar için atar, benim olmayanlar ise, hiçbir anlam ifade etmez ve asla bu kalbe giremezler. Bu da kulağına küpe olsun!..

Maman mı bitti, Portakal?:) Maman bittiyse, o basit iş ama tamam, bitti, buraya kadar diyorsan, endişelenme o da basit iş! Tamam mı, devam mı? Tamamsa bir zahmet bildirirsen, sevinirim. Zifir-i karanlık bir yolda son sürat ve farsız gittiğimin farkındasın, değil mi?..

mayer yahoonun başına geçince uçtu resmen..beklentim büyük hala

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir