Yandex yeni yaşını kutladı

Türkiye'de bir yıl önce faaliyetlerine başlayan Yandex, birinci yıl kutlamasında yeni müjdeler verdi

Yandex, gelecek yeni servislerin haberini verdi

Yandex.Türkiye, Ritz Carlton otelinde düzenlediği bir basın toplantısıyla faaliyete geçişinin birinci yılını kutladı. Yandex.Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ'ın açılış konuşmasıyla başlayan etkinlikte, Yandex'in bir yıl içerisinde Türkiye internet dünyasına ve kullanıcılarına sunduğu ürün ve hizmetler tanıtıldı. Birinci yıldönümünün anlam ve önemiyle ilgili bir konuşma yapan Mehmet Ali Yalçındağ: "Şüphesiz ki Yandex, Türkiye'nin yeni arama motoru olarak Türkiye İnternet dünyasına hızla yeni bir soluk getirdi. Bir yıl gibi kısa bir sürede, bazıları Türkiye'de bir ilk olan, büyük ilgiyle karşılanan ürün ve servisleri bir bir kullanıcılarımıza sunduk. Bu konuda çok önemli bir rol oynayan Yandex.Türkiye ekibine ve Moskova merkez ofisimizdeki arkadaşlarıma bir kere daha teşekkür ederim." dedi. Yalçındağ ayrıca "Çok yakında sınırsız e-posta kapasitesi sunan Yandex.Mail'in altyapısını iş dünyasına ücretsiz olarak sunmaya başlayacağız" diyerek, yeni bir Yandex servisinin müjdesini verdi.

Türkiye'de İnternet kullanımıyla ilgili en güncel veriler paylaşıldı

Toplantının ikinci bölümünde ise, Yandex'in kısa bir süre sonra yayınlayacağı ve Türkiye'de internet kullanımı ile ilgili olan yeni araştırmadan; masaüstü ve mobil cihazlarda internet kullanımı, en çok kullanılan işletim sistemleri, tarayıcılar ve mobil cihaz modelleri hakkında en güncel veriler paylaşıldı. Paylaşılan veriler arasında, günün her saati kullandığımız mobil cihazların hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelişi, en öne çıkan bilgiler arasındaydı.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

haritada panaroma çok akıllıca bir fikirdi. Yandex haritada olayında Türkiye'de 1. trafik bilgisi çok güzel.

Yandex'in harita servisi ve mobil cihazlara sunulması çok güzel bir şey. Trafik bilgisi olması 1. kullanma sebebim zaten

Trafik bilgisi ve harita konusunda gercekten harikuleyt bir is cikardi yandex. Ama ayni seyi arama motoru icin soyleyemeyecegim. Tabii bunun suclusu yandex degil, tekel google'dir. Eminim yandex yoneticileri bile internette birsey aramak icin google kullaniyorlardir. Kisaca yandex'in yayginlasmasi baya zaman alacak. Bu zamana dayanabilirse eger veya google kullanicilari kendisinden uzaklastiracak birseyler yaparsa iste o zaman egemenligini ilan eder. Ama suan arama motoru hizmetinin yayginlasmasi hayalden ibaret.

haritalar çok gzl olmuş gerçekden ve disk de çok gzl dosyalarımızı müziklerimizi oraya yüklüyoruz istediğimiz yerden ulaşıoruz usb bellek taşımakdan kurtulmuş oluoruzzz :)

Umarım daha da büyürler.

evet gerçek bir hizmet sundular ve bu hizmetleri sevdik. teşekkürler yandex

1-2 ayönce yandexin aracını ANtalya'da gördüm 5-6 aya kadar bu özellik antalya için eklenecek. Tek şikayetim var oda arama sayfası çok karışık. Google alışkanlığımızı kırmak için google tasarımına benzer olmalı.

Yandex son zamanlarda büyük atak yaptı ve hizmetleri gerçekten güzel daha çok yol alması gerektiğini söyleyen arkadaşlar bu birazda bizim elimizde google tekel olmanın verdiği güç ile şımarmaya başladı ben şahsen artık google kullanmıyorum bir zamanlar yahoo kullanmayı bıraktığım gibi. (o kadar uzun zaman olmuş ki yahoo'yu hatırlamak için bir süre düşünmek zorunda kaldım :) )

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir