Yeni 55 inç TV'nin çözünürlüğü 3840 x 2160

Avrupa'da piyasaya çıkmaya hazırlanan yeni televizyonunun çözünürlüğü, Full HD'yi çok kıskandıracak!

  • Recep Baltaş
Yeni 55 inç TV'nin çözünürlüğü 3840 x 2160

Yenei TV'nin boyutu 55 inç ve çözünürlüğü de 3840 x 2160. 3D destekli TV'nin LED aydınlatmalı olduğunu da belirtelim. TV ilk olarak Avrupa pazarına sunulacak fakat Japon'ların daha erken edinme ihtimalleri de yok değil.

Regza 55X3 model adına sahip olacak TV Full HD'nin dört katı çözünürlük sunuyor ve gözlüksüz 3D teknolojisiyle geliyor. Fakat televizyonun 3D içeriği sadece 720p çözünürlükte görüntülemesi en büyük eksikliği.

Japonya'da satılacak modelde dört adet HDMI, beş adet dijital tuner ve 5000:1 kontrast oranı olacak. İçerik oynatımı için iki adet USB portu da unutulmamış. Sharp'ın daha önce piyasa sürdüğü standartlara henüz ulaşamamış olan TV'nin Japonya satış fiyatı 7500 £ olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Televizyonlar,Tv Yayınlarının 10 yıl ilerisinde,Kanalların para harcaması ve tvlere yetişmesi gerekiyor.

full hd yayin yok ztn hd bile cok nadir :)

Sharp'ta 85" 4K/8K televizyon tanitti 7680 x 4320 piksel cözunurlukte ve 9 tane 3d yayini ayni anda yapiyor. Böylece oturdugunuz yere göre farkli acidan 3d görme sansiniz oluyor. Ben bu tvde öyle sasiracak birsey görmuyorum fiyati disinda.

o çönürlüğü hangi göz görcek ya, hem normal hd yayın yapan kaç kanal var zaten

zaten bellıydi akıl karımı şimdi koca tv ye 1920-1080 cozunurluk.para düşmanı bunlar.dıkkat ettıysenız ekran kartlarında bu cozunurlukler var

aynen ful hd yayın yapan kanal bulursan ne ala, bu zımbırtıyada tutupta 15 bin lira verilmez :D başını alsınlar .

7500 £...Ucuzmuş.."OĞLUM,al şu bozuklukları bi tane ultra hd tv kap gel..fırla!".....

15 bin değil kromozom fakiri , sterlin o yani 21bin tl yapıyor

yeni yeni daha 3d blurayler piyasaya cıkıyor kimse yolunmuş kaz degil fullhd 3dtvlerin stoklari tükenecekde sonra gözlüksüz 3d vs 20 sene sonra belki bu cözünürlükde yayın izleriz 3d yayın yapan kanal dünyada bile cok azken kesinlikle para tuzagi.

iyi de bu kadar büyük ekran ne işimize yarayacak. Film, film, film, nereye kadar kurgulanmış yada başkalarına ait yaşamları seyretmek için bu kadar emek, para ve israfa gerçekten gerek varmı ?. İnsanlar enerjilerini bunlara harcayacaklarına gerçek dünyayı daha yaşanabilir bir hale getirmeye çalışamazlar mı?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play