Yeni iPhone oyunu Doom Rescurection!

En sevilen oyunlardan biri olan Doom, en popüler cep telefonlarından iPhone ile buluştu!

Oyun meraklıları ve iPhone sahipleri, geçtiğimiz aylarda Wolfenstein'ın iPhone'da boy gösterdiğini anımsayacaklardır. Yine aynı tarihlerde id Software'in kurucularından John Carmack, iPhone için çok gizli bir proje üzerinde çalıştığını söylemişti. Bu projenin ne olduğu sonunda ortaya çıktı: Doom Rescurection.

Carmack, Escalation Studios iş birliği ile hazırlanan oyunun bir Doom kopyası olmadığını, tamamen yeni bir oyun olduğunu söyledi. Escalation Studios'tan Tom Mustaine ise "Yedi veya Sekiz ay önce Doom'u iPhone'a taşımanın çok özel olacağı hakkında konuşuyorduk. Geliştirme esnasında ise ön gördüğümüz sorunların hiç biri ile karşılaşmadan, sorusuz bir şekilde oyunu hazırlamayı başardık" diye konuştu.

Carmack, Doom Resurrection'ın önümüzdeki hafta piyasaya çıkmış olacağını söyledi.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

biz tomb raider oynarken onlar doom 'u çıkaracaklar.. Omnia kullanıcısı

"biz tomb raider oynarken onlar doom 'u çıkaracaklar.. Omnia kullanıcısı"

telefondan alacam bu hafta içinde maddi sıkıntı çektim. nasıl memnun musun. Windows mobile 6.5 falan yükselttin mi işletim sistemini. belirtirmisin birazda.

Haber için: Doom ha. Bu oyun iyi satar ama ;)

psp nin bitmesi yakındır
sony gene nal toplayacak anlaşıldı işletim sistemini ve ham işlemci güçünü artıran iphone bastırdıkca bastırıyor öbür makina üretiçileride ezildikce eziliyor olmaz bölebişi...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir