Yeni Raspberry Pi Zero çok beğenildi...

Yeni Raspberry Pi Zero, tahminlerden çok daha çabuk tükendi!

  • Levent Öztürk
Raspberry Pi Zero, tahminlerden hızlı tükendi...

Geçtiğimiz haftanın başlarında sunulan ve oldukça ucuz olan Raspberry Pi Zero'nun görüntüsünü hemen herkesin beğendiği söylenebilir. Öyle ki, ürünün ilk serisi olan 20000 cihazın tamamı ilk gün içerisinde tamamen satılmış durumda.

Görünene göre en son sayısının kapağında Pi Zero'yu dahil etmiş olan resmi MagPi dergisinin de sayısı oldukça azalmış durumda. Ancak eğer bu ürünü beğenen ama ürüne ulaşamayan kişilerdenseniz, endişelenmenize gerek yok çünkü Raspberry Pi Foundation, yeni ürünlerin yakın zamanda yola çıkacağını söylüyor.

Raspberry Pi Foundation kurucusu Eben Upton, şu ana kadar üretilen tüm Zero'ların ve 10000 MagPi sürümlerinin büyük bir kısmını sattıklarını söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Bu ne baba açıklasanız bi,

@01 Aralık 2015 13:52 Mini bilgisayar. İçine linux tarzı bir işletim sistemi yükleyerek HD video izlemekten minecraft gibi oyunları oynamaya kadar işlemler yapabiliyorsun. Ama asıl amacı GPIO denen çıkışlarını elektronik devrelere bağlayarak, akla gelen herşeyi, istersen internet üzerinden istersen cep telefonu üzerinden bluetooth veya wifi ile kontrol edebiliyorsun.

@01 Aralık 2015 13:52 Programlanabilen bir kart. Aklına gelen çeşitli icatların prototiplerini yapabilirsin. Veya çeşitli sensörlerden faydalanıp çeşitli elektronik ölçüm araçları yapabilirsin (gaz sensörü, alarm vs). Bunlarla robot yapan bile var. Tabi aletin port sayısının sınırlılığı sebebiyle kendi baskı devrenle robot yaparsan daha çok şey ekleyebilirsin.

@01 Aralık 2015 13:52 arduino uno ve nano kullanan biri olarak söyleyebilirim, onlardan çok daha gelişmiş. onlarda ram kb boyutunda ve öyle hdmi falan yok. ama basit mantıkla çalışır. pi zero ise kendi üzerine sistem kurulabilen giriş ve çıkış portları olan bir anakart. port sayısı basit devrelerle artırılabilir. kendine ait akıllı ev bile yapabilirsin bu kartla. ve fiyatı bedava sayılır :)

bunu evde airdrone yapmak için kullansak nasıl olur?

Sen de yorum yaz