Yeni Symbian ara yüzü ortaya çıktı!

Nokia'nın yeni Symbian ara yüzü, Nokia X7 ve E6 üzerinde ortaya çıktı! Peki yeni ara yüz ne sunuyor?

  • Zeynel A. Öztürk

Nokia, Microsoft'la yaptığı Windows Phone 7 anlaşmasına rağmen henüz Symbian'da yenilik yapmaktan vaz geçmiyor. Nokia'nın Londra duyurusuna iki gün kala yeni Symbian ara yüzünün göründüğü reklam videoları ortaya çıktı.

Nokia X7 ve E6'nın da göründüğü 'özel' olarak listelenen videolarda Symbian'da ekranı kaydırmanın daha hızlı olduğuna dikkat çekiliyor, tarayıcının ise üç kat daha hızlı olduğu iddia ediliyor. X7'de yeni QWERTY ekran klavyesinin de metin girişinde büyük kolaylık sağladığı üzerinde duruluyor.

Symbian'lı Nokia X7

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Bu yenilik sadece s^3 için mi ?

Madem Nokia risk aldı, WP7'yi seçti. O zaman Symbian'ı tamamen bırakıp en kısa zamanda Windows'lu telefon yapması lazım. 2012'ye kadar beklemek hem Nokia hem MS için çok geç olur.

yemeği ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyor nokia

symbian artık bitti. bunu androidden çalıntı yapmasından bile anlayabiliriz.

İşletim sisteminin bir suçu yok nokia telefonların işlemci denen adi çin telefonlarında kullanılan işlemcilerdendir bu durumda ha nokia ha çin telefonu bir farkı yok N8 de bile internet sayfaları kasım kasım kasılıyor neden çünkü işlemci o işletim sistemini kaldırmıyorda Ondan.

Nokia ve symbiandan bu vakitten sonra adam olmaz beyler vakit iphone zamanı

geçin efendim symbian bahane android şahane

Symbian'ın çoktan modası geçti artık tarihe karıştı.

Yaw bana androidi övüp durmayın. Yarım saat kullanınca kağnılaşıp kalıyor. Symbiaan en azından nasıl açıyorsan aynı performansta devam ediyor. Aslında şu symbiana biri sahip çıksa da heba olmasa.
Bana ios u övseniz anlarım. Kullanmadım ama androidden daha iyi olduğunu tahmin edebiliyorum.

Yaw bana androidi övüp durmayın. Yarım saat kullanınca kağnılaşıp kalıyor. Symbiaan en azından nasıl açıyorsan aynı performansta devam ediyor. Aslında şu symbiana biri sahip çıksa da heba olmasa.
Bana ios u övseniz anlarım. Kullanmadım ama androidden daha iyi olduğunu tahmin edebiliyorum.
--------------------------------------------------------------
Evet hem öyle birşey hemde oyun oynarken vey herhengi bir işlemde diyelimki mesaj geldi arkaplana alamıyosunuz mecburen çıkmananız gerekiyor symbian güzel sistem ama malesef geliştiricilerin beceriksizliğinden midir bilmem en eski sistemden biri olmasına rağmen gelişmedi.

flash player destekli her işletim sistemi bana uyar..

Yaw abi zaten 2 şirket de aynı şey. Microsoft açık kaynaklı bir işletim sistemimi hayır. 2 gün önce symbianında açık deyipde kapalı olduğunu bildiren yazıyı CHİP'te okudum. 2 side aynı ticaret anlayışına sahip. Nokia üret gitsin windows üret gitsin. Bide Aero ekle milletin gözünü o kadarcık şeyle boya tamam. Yav linux'da adamlar pencereleri Jelibon gibi hareket ettirtirio hemde o özelliklere rağmen 256 mb ram yeterli geliyor. windows 7 için 32 bit 1 gb ram :D adamlar masaüstünde alevli yazılarmı yağmur damlalarımı hava durumumu desem her şey var

Biz büyük şirketlerin eline mahkummuş gibi yapıyorlar oyun şirketleri adam gibi linuxda çalıştırsınlar su oyunları ayrıca solidworksu bak ozaman windows kullanıyormuyum !

symbian good by.... android welcome to our life...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play