Gigabyte GA-EX58-UD3R incelemesi Windows 7 Sertifikalı

Anakart teknolojisinde gelinen son nokta.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Düşük güç tüketimi
  • Türkçe montaj rehberi
  • Yüksek OC performansı
Intel'in Core i7 işlemcileri aramıza girmeye başladıktan hemen sonra bu işlemcileri sonuna kadar overclock etmemize imkân tanıyacak anakartlar da beraberinde geldi. Bu anakartlardan bir tanesi olan Gigabyte'ın GA-EX58-UD3R modeli firmanın en son teknolojileriyle donatılmasının yanında geriye dönük bir uyumluluğa da sahip. PCB içerisinde 2 Ons yani 57 gram bakır içeren anakart bu sayede soğuk ve istikrarlı bir çalışma sergiliyor. Yine bu soğukluğun avantajı ile kartın overclock potansiyeli de yükselmiş oluyor. Anakartın kutusuna baktığımızda içinde Türkçe dâhil 25 farklı dilin yer aldığı montaj kitapçığı da dikkatimizi çekiyor. Kutunun içerisinden herhangi bir eSata aparatı çıkmaması ise harici disklerde USB veya Firewire hızına takılı kalacağınız anlamına geliyor.Kart ile beraber gelen yazılımlar arasında ise Windows üzerinden overclock yapmanıza imkân tanıyan Easy Tune yazılımının yeni 6. Sürümü ve Symantec'in Notron Internet Security güvenlik yazılımı mevcut. Kartın üzerindeki IDE, Floppy ve Com Port gibi geriye dönük girişler de bir başka dikkat çeken ayrıntı.
Özetle

Microsoft Donannım Kalite Laboratuarından da Windows 7 için onay alan kart, ileriye dönük bir sistem kurmak isteyenlere hitap ediyor.

Gigabyte GA-EX58-UD3R Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Gigabyte GA-EX58-UD3R
Ürün Türü Anakart
CHIP Online Notu 85
Üretici Gigabyte
Teknik Detaylar
Form Faktör ATX
Yonga seti X58
İşlemci yuvası LGA 1366
QPI Hızı 4.8GT/s / 6.4GT/s
Bellek yuvası 4 Adet DDR3 2000 Mhz
Diğer 2 Ons (57 gr) Bakır PCB

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

şu anda bu anakart oyun dünyasındaki en gelişmişlerdendir...ddr3 2000mhz özelliğine dikkat...

Arkadaşlar rica etsem fiyatınıda yaza bilirmisiniz

bencede fiyatı ne kadar acaba cok gusel bır anakart

UD3R'nin fiyatı nedir? iletitim teknolojisinde en gelişmiş çipin üretildiği için önemli bir haber. Bu durunda internet ortamlarında istenilen hıza olumsuz zaman takıntılarına uğramaz bir durum meydana getireceği bir gerçektir. teşekkürler....

sizce fiyatı ne düzeydedir. Gerçi daha P41 lere geçememiş biri olarak benim ki komik bi soru olacak. Neyse para yok ama hoşuma gidiyo bu teknolojiler.

500 tl gold da

resmine baktım inceleme sonucunda arka bağlantı bölümünde sadece kalvye soketi var yani mause yada kalvyeyi bağlıyorsunuz diğer aygıtı usbden bağlamak zorundasınız yada kablosuz sisteme geçmelisiniz
fiyatı 208 dolar bence biraz pahalı
ama çift ekran kartı bağlanıyor ve dört adet rem takıla biliyor 16gb. bir hafızada azdeğil derim

core i7 işlemci için alınabilecek en ucuz ve sitabil anakart.. ecs nin de ucun 1366 soket anakartı var ama 1333 mhz. ram dan daha hızlısına destek vermiyor. ama bu 2000+ mhz ye destek veriyor.
364 tl hızlıal da

Sen de yorum yaz