Oynat PC-Mac: Dayak yiyen hangisi? Apple reklamlarını unutun: Bu küçük video, PC ve Mac'in gerçek kavgasının nasıl olacağını gösteriyor

PC-Mac: Dayak yiyen hangisi?

Apple reklamlarını unutun: Bu küçük video, PC ve Mac'in gerçek kavgasının nasıl olacağını gösteriyor

Görsel efekt sanatçısı Nick Greenlee'nin hazırladığı küçük video çok hoşunuza gidecek demektir. Video bir Windows tabanlı PC ve bir MacBook kullanan iki kullanıcının birbirlerine laf atmasıyla başlıyor. Bu sırada önce PC, daha sonra da MacBook bir anda robota dönüşüyor ve kavga etmeye başlıyor. İlk darbeyi vuran PC olsa da, videonun sonunda PC'yi kötü bir sürpriz bekliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 52 Yorum

mükemmel bir video... 10 puan.

hemde de abilerini çağırmış delikanlı ol biraz mac ^^

pc nin yalnız oldugu bir yer düşünemiyorum. pek gerçi yansıtmıyo!!! devamı olmalıydı... Binayı istila eden PC ordusu gibi....

adaletsiz olmuş pc ninde masaüstületi getirilseydiya

Video'dan çıkardığım sonuçlarla gerçeklerin ilişkisi :

1- İlk robota dönüşüp güç gösterisi yapan PC olsa da ilk yumruğu vuracak kadar agresif ve saldırgan olan MAC! (01:17. saniye)

2- Delikanlı gibi yumruk yumruğa kavga ederken ilk silah kullanan MAC! (01:55 - 02:10 - 03:20. saniyeler)

3- İlk dayak yiyen MAC! (02:27. saniye)

4- Kavgayı başlattığı halde ilk kaçan MAC! (02:34. saniye)

5- Arkadan ateş ederek SIRTINDAN vuran MAC! (03:27. saniye)

6- Tek kişiye 3-4 kişi saldıracak kadar mertlikten, cesaretten uzak olan MAC! (03:32. saniye)

7- Animasyonu hazırlayanların da MAC yanlısı olduğu düşünülürse -ki videodan bu apaçık anlaşılıyor- PC'nin belden aşağı vurduğunu ima ederek aslında belden aşağı vurarak yine bir video içinde PC'yi aşağılamaya çalışan MAC! (02:17 saniye)

Dedim ya bunlar benim videoda ve gerçek hayattaki Apple davranışlarında gördüğüm ortak noktalar. MAC'in, Apple'in kalitesi asla söylediklerimin esas konusu değildir ama benim bu güne kadar Apple ile ilgili sahip olduğum en kesin yargı:

fazlasıyla AHLAKSIZ, saldırgan, etik dışı olduğu.

Microsoft'u kayıtsız şartsız eleştirenlerin Apple'in %100 istisnasız bütün reklamlarında Microsoft'un sırtına basarak yükselmeye çalışan seviyesiz davranışlarına neden herhangi bir cevap veremediği de oldukça merak ettiğim bir konu.

tartışmasız lider pc

altyazı koysanıza. nasıl anlayacaz ki.

olmamış. çok sıkıcıydı. birkaç kült filmden alıntı yapıp durmuşlar.

inanılmaz! harikulade! efektler ve prodüksiyon efsane olmuş..

yaşasın mac oss hahahaha :D

hahaha harika olmuş!

"Video'dan çıkardığım sonuçlarla gerçeklerin ilişkisi :
1...
2...
3..."

Müthiş bir gözlemcisin, çıkışta diplomanı almayı unutma.

Ol mbu mac amma tırsak la oraya IBM'nin pclerini koyak bi noluyo acaba :D

çook güzel olmuş özellikle vista dan xp ye geçiş :)

O kadar mac bir pcyi almasi normal. Ama macden çok pc olması gerekirdi.

erkekse teker teker gelse ya Mac. hemen abilerine koşuyo !!! video da bi tek hızlanmak için XP'ye geçmesi saçma olmuş. saldırı sırasında Vista'da kalıp güvenliği yükseltebilirdi !! Velev ki gerçek ortada. MAc'ler ancak grup olarak PC'ye çıkışabilir!!! Ayrıca videonun 2. kısmı olursa zanlımca MAc katliamı yaşanır. Ne de olsa Pc kullanım oranı daha yüksek :D

okadar mac koyuyonuz tabı alırlar ama mac nasıl kactı pc den yemedı tabı :D

aynen bu ne ya o kadar mac koymuşlar adeletsiz bir kapışma 1 e 10 olmus bu sayılmaz

Merak ettim bu reklam filmi hangi platformda yapılmış...
PC derlerse hiç şaşırmam.
Cunku o hala bir matbaacı makinesi olarak yaşıyor.

bunlar neyin kavgasini yapiyoar acaba?

paraninmi gucunmu? :D

tam bir öğrenci bitirme projesi... adalete, senaryoya ne hacet...
Bitirme projelerinde de amaç tam olarak budur, hiçbirşeyi kıyaslama, iyiyi kötüyü ortaya koyman beklenmez. Tuttuğun tarafı savunacaksın o kadar... Ama bazı yorumlarda da var... Video işlemesi de büyük ihtimalle windows üzerinde yapılmıştır. en azından bana öyle geliyor...

sonu çok güzel olmuş "pc'ler dönüşün"

çok komik olmuş şu apple çok alem bir firma.

ığrenc mANYAK BISEY

29 Aralık 2008 Pazartesi, 13:14 # yazan arkadas cok kötu bir gözlemci oldugunu söylemek istiyorum.

yaff izlediğim video gerçeklerden oldukça uzak... mac gibi çok affedersiniz aptal bi sistemin (neden öyle olduğuna da gelince fiyat performans uyumluluk v.s. gibi konularda sınıfta kalmasını gösterebiliriz ha bu arada kimse güvenli demesin maclere hack saldırısı yok gibi birşey...) o kadar yaygın masaüstü sisteme sahip olması abesle iştigal olmuş... artı belki o binada 10-15 mac olabilir ama dışarıda belkide milyarlarca sayıda pc ordusu duruyor arkadaşlar... valla orayı maclerin kafasına yıkarlar hehehe

çok süperya tam benim tarzım

Hakikaten Güzel Çalışma. Ben Apple ve Microsoft firmalarının ikisindede görev almış. Her iki firmadanda uzmanlık sertifikalarına sahibim. İki sisteminde gerekli olduğunu savunmuşumdur hem ama ne yalan söyleyim hiç böyle bi çalışma aklıma gelmemişti. İzlerken zevk aldım. Ne dersiniz evrenin hakimi kim olacak Mac? Pc?. Hakikaten güzel ya :D Bravo.

yalnız adama arkadan vurulur mu yahu

PCs Transform :D Vay haline maclerin :D

Gerçekten çok harika ayrıntılar düşünülmüş. Bu video çok hoşuma gitti, periyodik aralıklarla tekrar izliyorum. Xp ye geçiş de iyi düşünülmüş :). Bence mutlaka ve mutlaka bunun devamı yapılmalı. Bu sefer de tabii ki de gerçeği yansıtıp pc lerin gücü görülmeli.

Pc=Hacı Murat
Mac=Ferrari :D MAC OS X kullanmayanlar PC'yi övmesinler lütfen.

mesaj gönderilenleri görünce savaşın kimin kazandığı belli oluyor...:)))...O MAC ler şu anda hurdalıkta olsa gerek...XD

PC MAC in bel altına vuruyor ama, aslında MAC'in PC ye karşı yürüttüğü karalama kampanyasından dolayı MAC PC nin bel altına vurmalıydı.

Ekrani büyütün ve video nun sonun iyi izleyin orada yazilanlar önemli olan mesaj bill.... Ga...s e iletiliyor ve dünyadaki bütün pc yani windows kullanan pc ler haberder ediliyor bütün windows kullanan markalar ve pc yeniden canlan uyarisi geliyor !!!! Sony den ibm acer den hp ye kadar....Sonrasi gelicek olsa .....

Muhteşem olmuş Mac Os X TRANSFORM super,çok hosuma gitti ve film gibi olmus.Emegine saygılar bu video da gercek kaliteyi yansıtmıslar.
King Apple Mac

Çok güzel grafikler

Zaten kimin kazandığı belli

anca 4 = 1 ;)

mac'ler kalleşlik yapmış :D
bitane laptop pc'yi anca 4 tane masaüstü mac yenebiliyo :D :D
pc'den şaşmam :D :D

o masaüstü mac'lerle dolu laboratuvara 2 yada 3 tane masaüstü pc gircek, mac'lerin parçalarını dünyanın en gelişmiş veri kurtarma yazılımları bile bulamaz :D :D :D :D

Maci bilen biliyor millet siz istediğiniz kadar karşı çıktın macintosh yükselişi devam ediyor durduramazsınız 10 sene sonrada piyasa hakimini gösteririrm size applein california binasındayken.

bence asıl onemli olan Nick Greenlee bu videoyu mac de yok pc de mi hazırladıgı ?

Şimdi birinci haksız rekabet var bi normal laptop pc ye karşı bi oda dolusu macintosh :) orda masa üstü pcler olsaydı sağlam kavga olurdu ikincisi bişey dikkatimi çekti "Red Planet" filmini izleyenler varsa orda "Amee" ( yanlış hatırlamıyosam) diye bir robot vardı ona benzetmişler göz kısmını özellikle :))

Walla ben şunu bilir şunu söylerim hangi Apple ürünü kullanıcı tarafından özelleştirilebilir ? Sadece bana bunun cevabını verin , en basiti bi iphonun un bataryası bile çikartılamaz iken yerim bilgisayarını :) Tamamen elektronik konusunda kendi tekeline bağlama yönünde bu apple ın yaptığı.Açın gözlerinizi ...Bİde video da kıyaslarken 15.4 lük macbook a rakip die eski kasa 17'' acer koymuşlar kör bile anlar bunu koy bi sony vaio veya koy bi toshiba yiyosa bakalım ozaman kim sönük kalıcak !

walla ne yazarlarsa yazsinlar MAC PC ler tamamen poşetden ibaret...
madem PC vs PC yapılacak

normal PC her zaman Mac den üstündür
kimse tartisamaz.... MAC ler sadece gorüntü hız ve güc PC Normal PC lerdedir....

Ayrıca videoya gelirsek
1. raundu alan zaten kazanır....
Mac PC nin yaptiği sadece kacmak

durumu eşitleseler kimin kazanacağı zaten belli
her zamanki gibi bende açık ara PC diyorum

alisce

Sacmalayın arkadaslar, snow leopard ile hic bir işletim sistemi karşılaştırılamaz. Eger oyun oynayacaksanız gidin pc alın haklısınız cunku oyunların cogu windows icin cıkıyor. Ama hicbir 2.4 dual core 4 gb ramı olan laptop pc windows da 50 tane dvdrip movie'yi aynı anda calıstıramaz. :) Macbook pro fazlasını calıstır :)

beyler burda asıl olan macın abilerini cagırıp cagırmadıgı değil, farklı bi bakıs acısıyla bakın olaya burda macın pc yenebilcek kadar akıllı oldugu gosterılmıs

http://9gag.com/photo/5026_full.jpg

commence global takeover
...sending pwnage.exe
...sent

"pcs... transform"

pc nin intikamı pis olacak:D

video açılmıyor................................

Sen de yorum yaz