Oynat Veda (HD Fragman) Atatürk ve Salih Bozok'un Selanik'te çocukluktan başlayan ve Cumhuriyet ile birlikte aynı ideallerin peşinde yürüyerek devam eden yarım asırlık dostluğu anlatılıyor.

Veda (HD Fragman)

Atatürk ve Salih Bozok'un Selanik'te çocukluktan başlayan ve Cumhuriyet ile birlikte aynı ideallerin peşinde yürüyerek devam eden yarım asırlık dostluğu anlatılıyor.

Senaryo çalışması üç yıl süren filmin 27 Ekim'de başlayan çekimleri, yedi haftada tamamlandı.

Film 26 Şubat 2010'da sinemalarda...

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

süper film

En Büyük Türk Atatürk !

Çok kaliteli bir filme benziyor.Çıktığında gideceğim hemen.

recep ivedik dururken bu film iş yapmaz

"recep ivedik dururken bu film iş yapmaz"
Böyle bir yorum olur mu?

Film çıktığında gitmeyi düşünüyorum.

Kaliteli bir film gibi ama fragmanında gördüğüme göre oyuncular biraz sırıtmış sanki.Bence oyuncular tam oturmamış rollerine.İlk izlenimlerim bu.Yani bi anlayamadım şu işi bu kadar ülkemizde film firması var ve içlerinden bir çoğu şu sıralarda yaptığı filmlerle zengin.Yani bi bize göre yüksek bütçeli Kurtuluş Savaşı FİLMİ(yeter artık belgesel niteliği taşıyan filmlerden) yapan film şirketi çıkmadı ya helal olsun ne diyelim.Yani alın bir sürü sponsor devletinde birazcık desteğini çekin arkanıza yapılamayacak iş değil.Tabii Kurtuluş Savaşı büyük bi film gerektirir tümüyle anlatılması büyük bütçede tabii şu sıralar biraz hayal.

Bu tarz filmlerin buyuk produksuyonlarla çekilmesi gerekir,fragmandan gordugum kadarıyla yine TV filmi gibi olmus

recep ivedik yerine bu filme gitmeyi tercih edenlerdenim. ancak aşağıda arkadaşların da söylediği gibi film için daha fazla yatırım yapılabilir ve dünya çapında bir Kurtuluş Savaşı filmi çekilebilirdi..

Görüntüle Gelibolu belgeselini andırıyor. Umarım Mustafa filminde olduğu gibi bu film için de saçma sapan yorumlar yapılmaz da filmi film için seyretmiş oluruz...

FxDev.org

guzel fılm gıbı duruyor. keske kurtulus savası ıstanbulun fethı malazgırtın de fılmlerı yapılsa .
yabancıların ıkı savaşları var kac fılm cektıler...

Film gerçekten güzele benziyor. Umarım içeriği de güzel olur. Ayrıca fragmanın sonuna doğru aralıklarla geçen yazılarda "Evlat" "Dost" "Ata" dan sonra da "Türk" olsaymış daha hoş olurmuş...

Sen de yorum yaz