Cinsel içerikli oyunların hedefi: Bayanlar

Cinsel içerikli oyunların yapımcıları, yeni hedef kitlelerinin bayanlar olduğunu açıkladılar

sex, video game, bilgisayar oyunu
San Francisco'da yapılan Game Developer Conference (GDC), Oyun Geliştiricileri Konferansı'nın bu seneki açık oturum konularından biri olan Bilgisayar Oyunlarındaki Cinsellik üzerineydi.

IGDA, Uluslararası Oyun Geliştiricileri Derneği'nin sözcüsü Brenda Brathwaite, "Şu anda oyunlar hedef olarak heteroseksüel erkekleri hedef alıyorlar." diyerek oturumu açtı. Oyun yapımcıları ise bayan oyuncuların bu konudaki ilgilerinin artışından dolayı, sadece erkeklerin değil, bayanların daha çok ilgisini çekebilecek oyunlar hazırlayacaklarını belirttiler. Bu konuda en çok konuşulan oyunlardan biri olan Naughty America adlı tamamen cinsellik üzerine kurulmuş, sanal apartman dairelerinin de olacağı devasa online oyunun baharda çıkacağı da açıklandı.

Daha önce de cinsel içerikli oyunlardan Leisure Suit Larry veya Playboy - The Mansion isimleri göze çarptıysa da, bu oyunların kitleleri Brathwaite'in söylediği ilk hedef kitlesiydi. Bu tür bilgisayar oyunları, tıpkı benzer diğer yayınlar gibi sadece 18 yaş ve üzerine satılıyor ve ebeveynler için oyun kutularının üzerinde özellikle bu konuda dikkatli olmaları için uyarı yazıları bulunuyor.
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • olmaması gereken şeyler

  Ziyaretçi
  03 Nis 2009 16:13

 • çok güzel bir kadın

  Ziyaretçi
  21 Oca 2008 19:03

 • ya AsLıNda GüSeL Bişi:)))

  Ziyaretçi
  16 May 2007 07:07

 • yandık yaw ileride çocuklarımıza çok ii birer örnek olacak desenize bu oyunlar. işin yoksa bunlarla uğraş. Git başka oyun yap kardeşim hayret yaw.

  PcMaKeR
  24 Nis 2007 19:03

 • sex üzerine kurulu bir dünya,nereye gidiyoruz göz göre göre.edep adam kalmadı.

  BOOMFUNKMCS
  14 Mar 2007 23:56

Siz de yorumunuzu yazın

Android'i ver, iPhone'u al!Apple, eskisini getirip yeni iPhone almamızı sağlayan programına rakip markaları da dahil ediyor!

Google'dan Chromebit sürpriziGoogle - Asus işbirliği ile ortaya çıkan bu minik cihaz, televizyonunuzu bambaşka bir şeye çevirecek

Galaxy S6 Edge'e su testi!Samsung'un son bombası S6 Edge'in "su geçirmezlik" gibi bir iddiası yok. Ama...

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar