Dünyanın en "faydasız" web siteleri birleşti

İnternetin "en faydasız" sitelerine ulaşmak, daha önce hiç bu kadar kolay olmamıştı...

Berk Toparlak

İnternetin birçok yönden hayatımızı kolaylaştırdığı kesin. Kullanıcı dostu web siteleri sayesinde aradığımız şeye saniyeler içinde ulaşabiliyoruz. Örneğin hiç tanımadığımız bir şehrin yollarını görmek veya adres bulmak için yardımımıza Google Maps koşuyor. Veya Zimbabve'nin tarihi ve kültürel özelliklerini merak ettiğimizde bir koşu Vikipedia'ya bakmamız çoğu zaman yeterli oluyor.

Ancak kullanıcılara safi bilgi sağlamaktan ziyade, bazen iyi vakit geçirten bazense tamamen kafa boşaltan binlerce "ıvır zıvır" sitesi de mevcut. Üstelik boş zaman öldürgeci bu siteler artık tek bir web sitesi altında toplanmış: "The Useless Web"

Tim Holmen tarafından tasarlanan sitenin tek bir amacı var: Zamanınızı boşa harcamak! Ders çalışmak için bahane arayan veya zamanını gerçekten kaliteli(!) bir şekilde değerlendirmek isteyen web gezginleri için The Useless Web adeta bulunmaz bir nimet. Eğer sizin de vaktiniz bolsa, kendinizi The Useless Web'in sunduğu hiçbir amacı olmayan web sitelerinin döngüsüne bırakmanızda fayda var.

Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
  • bu sitelerinde başında Apple siteside vardır... :)

    grezimonk
    22 Kas 2012 22:13

  • Bence eğer sizin de vaktiniz bolsa, kendinizi The Useless Web'in sunduğu hiçbir amacı olmayan web sitelerinin döngüsüne bırakmanızın hiçbir faydası yok. Zaman değerlidir.

    eersoy93
    20 Kas 2012 22:07

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dijital Hayat İpuçları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone için bir ilk!iPhone'lar için bir ilk olma özelliğini taşıyan bu uygulama, sonunda indirmeye sunuldu!

23 antivirüs karşı karşıya!23 güncel antivirüs, binlerce zararlıya karşı ter döktü! İşte en iyisi ve diğerleri...

Walkman efsanesi yaşıyor!Parlak yılların ardından iPod'ların gölgesinde kalan Walkman efsanesi, bu canavarla geri döndü!

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar