Kablosuz HDTV bağlantısı olan LCD-TV

Westinghouse, önümüzdeki hafta CES'te kablosuz HDTV bağlantısı olan düz ekran bir TV'yi tanıtacak...

Halil Mollaoğlu
Amerikan televizyon üreticisi Westinghouse önümüzdeki hafta Las Vegas'ta gerçekleşecek olan CES'te kablosuz HDTV bağlantısı olan düz ekran bir TV'yi tanıtacak.

Bu iş için cihaz, yarı iletken uzmanı olan Pulse-Link'in geliştirdiği "CWave" adındaki teknoloji ile HD sinyallerini 1920 x 1080 tam ekran çözünürlüğü ile kablosuz alıcı üzerinden yakalayabiliyor. Gerekli sıkıştırma teknolojisi olarak JPEG2000 video codec'i kullanılıyor. Kopya koruması HDCP de destekleniyor.

Ekran, Blu-ray/HD-DVD oynatıcıdan bağımsız olarak herhangi bir yere yerleştirilebiliyor fakat mekâna göre veri transferin oranında hatırı sayılır ölçüde düşmeler meydana gelebiliyor. Mesela üreticinin verdiği bilgiye göre 3 ila 5 metre arasında saniyede 500 MBit hızına ulaşılabilirken, 10 metre uzaklıkta bu oran maksimum 115 MBit/s olabiliyor. Westinghouse televizyonu 2008'in ikinci çeyreğinde öncelikli olarak Kuzey Amerika'da satışa sunulacak. Fiyat hakkında bir bilgi verilmedi.
Dikkat! İçerik, fiyat veya bağlantılar değişmiş veya güncellenmiş olabilir.
 • İntel Wi-Di adinda kablosuz goruntu sagliyacakmis hatta Sony marka laptoplara koydu

  Ziyaretçi
  30 Haz 2011 01:30

 • bizi kurtarın artık kablolardan ama veri kalitesi düşmesin

  Ziyaretçi
  04 Mar 2010 18:31

 • başarılı

  parsadan
  16 Eki 2009 17:38

 • en fazla olacak kayıp % 5 oda çok göze batmaz hd kalitesinde.. yani arkadaşlar bence çok güzel bi başarı erken falan diil..

  Ziyaretçi
  09 Haz 2009 12:19

 • hd benım bildigim yüksek çözünürlüklü görüntü anlamında kalosuz kullanarak kayıplkar yaşayacaksam neden buna ihtiyaç duyayımkii bence biraz dahah gelişmesi lazımmm sony de çıkardı ama bilmyorummm..... erken

  mc_fatih
  16 Ara 2008 02:02

Siz de yorumunuzu yazın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch'a sürpriz özellikApple, daha önce hiçbir cihazında kullanmadığı bu özelliği, Apple Watch'ta ilk kez kullanabilir!

Samsung, "duraklattı"!Galaxy S6 ve S6 Edge'i tanıtan Samsung, MWC'de herkesi şaşırtan bir de açıklamaya imza attı!

Cep devinden şaşırtan sözler!Neredeyse tüm cep devleri telefonlarına bu özelliği eklemek için uğraşıyor; biri hariç...

BİZİ TAKİP EDİN

CHIP-GALERİTüm Galeriler

CHIP-TVTüm Videolar