1927'nin "CES"inden 17 icat!

87 yıl önce yeni teknolojilerin sergilendiği büyük şovda bakın neler varmış neler...

1927'nin "CES"inden 17 icat!

1920'de düzenlenen New York Electrical Show, bugünün Tüketici Elektronikleri Fuarı'na (CES) benziyordu. New York'lular, en son, en yeni teknolojik cihazları Grand Central Palace'a inerek yakından görme şansı yakalıyorlardı. Fuarda elektrikli meyve sıkma makinelerinden elektrikli testerelere her şey vardı.

Science and Invention dergisinin Ocak 1928 sayısı ise 1927'deki şovdan kareleri ortaya çıkardı. Haberimizdeki ürünleri gördükten sonra 87 yılda aslında o kadar da yol kat etmediğimizi düşüneceksiniz.

Stand mikserleri

Gördüğünüz bu motor, patates dilimlemekten hamur yoğurmaya her şeyi yapabiliyordu. Bir aksesuarı ile gümüşlerinizi temizlemeniz bile mümkündü.

Elbise kurutucusu

Çamaşırları dışarıya asıp güneşin onları kurutmasını beklemenize gerek yok. Bu elektrikli kurutucu güneşe veya rüzgara ihtiyaç duymuyordu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

mekanik ve elektronik gelişimin duraksamasının sebebi dünyanın dijital teknolojilere yönelmesidir. Artık mekanik moda değil.

@07 Oca 2014 02:59 Şu an çoğunlukla mekanik-elektrik ve elektronik bileşiminden oluşan "mekatronik" kavramı kullanılmakta. Ayrıca 'dijital' sözcüğü zaten elektronik kapsamında yer alır. Bilge Baykuş / Wise Owl

Merdaneli camasir makinesi çocukluğumdan kalma. Yas 35 :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir