2 Nokia bombası daha mı?

İlgileri üzerine çekmeyi başaran Lumia 920 ve 820'den sonra Nokia, 2 telefon daha mı tanıtacak?

2 Nokia bombası daha mı?
Orta seviye Nokia'lar, 2013 başında piyasada

Uzun bir süredir büyük sorunlar yaşayan Nokia, bu hafta başında duyurduğu iki yeni telefon modeli Lumia 920 ve 820 ile piyasa analizcilerinden olumlu yorumlar almayı sonunda başardı.

Windows 8 işletim sistemi ile ön plana çıkan bu iki yeni ürün, bir internet sitesinden yayılan habere göre, Nokia için sadece bir başlangıç zira aynı internet sitesi firmanın "Zeal" ve "Flame" isimli iki yeni telefon modeli ile daha karşımıza çıkacağını iddia ediyor.

Bu Salı günü adını duyduğumuz ürün, yeni orta seviye cihazlardan bir tanesi olacak. Bilindiği kadarı ile 4.3 inç ekran boyutuna ve 1.0GHz çift çekirdek işlemciye sahip olacak. MicroSD girişi, 512MB RAM ve 8GB depolama alanı ise ürün hakkında bilinen genel teknik detayları oluşturuyor. Piyasaya çıkış tarihi ise 2013 yılının başları olarak lanse edilmiş durumda.

Cuma günü ortaya çıkan giriş seviyesi Nokia modelinin adı ise Flame. W8 işletim sistemi kullanacak olan ürünün tıpkı Zeal gibi 2013 yılının başlarında piysada olması beleniyor. Bilindiği kadarı ile 4 inç ekran boyutuna, 1.0GHz çift çekirdekli işlemciye ve 512MB RAM'e sahip olacak cihaz, 5MP kamera ve 4GB depola alanı ile karşımıza çıkacak.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Nokia öldü diye biliyoruz biz. Hala yasiyomu o ? :-)

Nokia yavaş yavaş piyasaya iyi girmeye başladı bakalım artık hayırlısı

Teknik özelikler aynı olduğuna göre tasarım yönünden farklılık yaratmalılar. Özeliklere bakılırsa 820 den ucuz olmalılar.

2013 yılında piyasaya çıkacak telefonun 512mb rami ve 1 ghz çift çekirdekli işlemcisi olacak öyle mi? Oldu olacak Nokia ona symbian s40 işletim sistemi koysun, en azından java oyunlarını yavaşlamadan çalıştırır... Şaka gibi ya...

@11 Eyl 2012 17:28 WP platformuyla androidi karıştırmamanızı tavsiye ederim. zira WP nun temel OS programları androide göre yarı yarıya rame ihtiyac duyuyor.

@11 Eyl 2012 17:28 Bilmeden konuşmayın 512 ram wp8 için yeterli android ler gibi kalorifer peteğine dönüşmüyor

@11 Eyl 2012 19:53 512 mb yeterli olması değil bu özelliklere sahip telefonu pyasaya kaç paradan sunacakları önemli..

@11 Eyl 2012 17:28 512 RAM'li iOS ve Windows Phone 1 GB RAM'li Android'den kat kat hızlı, akıcı ve stabil çalışır bu gerçeği asla unutma. Bu iki işletim sistemi Android gibi sistemi sömürürcesine kullanmazlar asla.

nokyadan bu saatten sıonra olsa olsa anca iyi balon bombası olur ne yazık ki....

Arkadaşlar, windows8 li telefon kullanan var mı aranızda? 512 mb ram'in yeterli olacağını da nereden çıkarıyorsunuz? Pc'de bile windows ram'leri doğru düzgün kullanamazken telefonda verimli kullanabilecegini nereden çikariyorsunuz? Eleştiri yaparken lutfen çok da iddislı olmayın... Sonuçta windows phone'u geliştirenler ekibinde değilsiniz...

512 mb ram'in wp için yeterli oldugunu söyleyen arkadaş fazla iddialı olmuyor mu? Bilip bilmeden konuşmayın diye de uyarmış aklı sıra... Nokia'nın tasarım muhendisi falan sanırsın havasından...

512mb ram ios için yeterlidir ama wp7 için hiç de yeterli olacağını sanmıyorum. ayrıca nokia kaç tane telefon çıkarırsa çıkartsın, hepsi birbirinin kopyası.

Win 7 bile kaç yıldan sonra 1GB alt sınırına ulaştı. Bir bakın bakalım Android kaç yılda ulaşmış. Win7 1GB ram ile çalışabilirken wp8 neden 512MB ram ile çalışmasın?

256mb ram ile calisan lumia 610 serisinde bile hic takilmadan wp hizlica calisiyor. denedim gordum. deneyin imakaniniz varsa.

bura yı hep cahiller badmış 512 ram cok bile boş boş konuşuyorsunuz nokia mühendis leri sizden aptal değildir wp8 android gibi yemez sbital calışır bimişler

piyasada nokia 603 özelliklerinde androidli telefon 750 lira iken bu telefonu 500 e aldım, nokia kullanıcıları da düşünüyo fiyatı da uygun olacaktır , biraz yaygınlaşsın seve seve alırım 920 yi

Muhahaha 500 mb ram 1 ghz islemci nokia espiri yapmaya devam ediyor gulun lem hehehe. Samsung n7000 kullanicisiyim. Bu saaten sonra attan inip essege binilmeZ.

Araştırın Bi wp8de Bi ton uygulamayı açınca bir şey oluyor mu sonra karar verin ram yeter mi yetmez mi. 920 telefonumda s3de var olan aynı uygulamaları açıyorum bir suru s3 şişerken 920 akmaya devam ediyor. Hala kabullenemediniz androidin sistem düşmanı olduğunu

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir