2 yaşındaki çocuk iPad'i böyle kullanıyor!

Sadece 2 yaşındaki bir ufaklığın iPad ile neler yaptığına inanamayacaksınız...

İki yaşındaki Bridger Wilson'un iPad'deki çalışma videosu son birkaç gündür internette dolaşmaya başladı. Video, çocuklu reklamları biraz andırsa da sahte değil, gerçek.

Küçük Bridger, babasının bir resim çizmesini istemesi üzerine iPad'de çizim uygulamasını kolayca buluyor ve çizim araçlarını kullanarak çizim yapıyor. Videonun sonraki bölümünde ise diğer uygulamaları kullanıyor.

Bu videonun çocuklarımızın eğitimi veya cihaz bağımlılığı konusunda ne söylediği şimdilik belirsiz kalıyor. 9to5Mac yazarı Christian Zibreg'e göre bu Apple'ın beyin yıkama faaliyetlerinin bir parçası ve oldukça iyi çalışıyor.

2 yaşındaki Bridger iPad'i nasıl ustaca kullanıyor? Videomuzda!

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Bu da Apple'ın başarısını gösterir.

Benim 3 yaşındaki kuzenimde iphone un kilidini acıyor istediği oyuna giriyor sonra başka oyuna giriyor ? İmkansız değil , bi çocuk o yaşlarda nesneleri tanımlayabilir

bu teknolojiler zaten bunun için var. kullanımı arttıkça daha pratik kullanım alanları da keşfedilecektir.

genc maymunu 1 ay egitsinler, bu cocuktan daha iyisini yapar

Yav ne alaka _? Apple ne bağlantısı var bu işin saçmalamayın... Benim kızım 3 yaşında pc'yi açıp (XP yüklüydü o zaman) çizgi film CD'sini takıp media playerdan film izliyordu... 1 sene sonra ise internete girip oyun oynamayı keşfetti... Ana sayfa google olduğu ve otomatik tanımlama da açık olduğu için , O harfine basıp oyunları bulur oradan da oyun sitesine gidip oyun oynardı be... Şimdi artık 6 yaşında ve pc'den sıkıldı diyebilirim canı isterse oynuyor canı isterse youtube'dan video izliyor... (bu arada evde bir laptop , birde masaüstü pc var... )
Bu duruma göre microsoft benim kızın beynini mi yıkadı... ? Benim bu haberden anladığım çocuğun ailesi ; o elinde ki aletle fazlaca oynadıkları... Haliyle çocukta o cihazla ilgilenip tamamen görsel - ezbere dayalı şekilde cihazı kullandığı... Başkaca ne övünülecek , nede abartılacak bir durum var...

Sen de yorum yaz

 



CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir