2009'da 3 yeni Need For Speed geliyor!

EA, popüler oyunu Need for Speed'den umudunu kesmedi: İşte bu yıl gelecek 3 yeni NFS'nin detayları.

  • Ümit Öncel
2009'da 3 yeni Need For Speed gelecek
EA 2009'un Need For Speed yılı olmasını hedefliyor.

Geçtiğimiz yıl içerisinde Need For Speed: Undercover'ın hedeflenen gelir rakamlarına ulaşmayı başaramaması ile ilgili pek çok spekülasyon olmuştu. Tahminler bu başarısızlık nedeniyle EA'nin sevilen yarış oyunu Need For Speed'i bir süre "dinlendireceği" yönündeydi. Fakat beklenen olmadı ve EA sorunun üzerine gitmeye karar verdi. Hem de daha ısrarcı bir şekilde.

Firma resmi olarak 2009 yılında üç yeni NFS'yi piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu. Bunlardan ilki NFS: Shift adıyla çıkartılacak ve daha ciddi yarışçıları hedefleyecek. PSP, PC, Xbox 360 ve PS3 için hazırlanacak olan Shift'in dışında NFS: Nitro, EA'in Montreal stüdyolarında hazırlanacak ve sadece Wii ve DS için piyasaya sürülecek.

EA, Nitro'nun benzersiz bir görselliğe sahip olacağını iddia ediyor. 2009'un sonuncu oyunu ise Need For Speed: World Online adını taşıyacak ve sadece PC için geliştirilecek. Oyun adından da anlaşılabileceği gibi online yarış imkanı sunacak ve özellikle Asya pazarını hedefleyecek.

EA yetkilisi Keith Munro bir yıl içerisinde 3 farklı NFS oyunu çıkartacak olmalarıyla ilgili olarak; "Bu çok oyun satma çabasıyla ilgili değil, amaç farklı oyun zevklerine sahip farklı oyuncu kitlelerinin ilgisini çekecek değişik oyunlar yaratmakla ilgili" şeklinde konuştu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Undercover da şöyle güzel böyle güzel diyordu.Sonra bir baktık alakası yok.

Eski NFS leri özledik

Geçtiğimiz yıl Underground değil Undercover sürümü piyasaya sürüldü. Metinde yanlışlık var...

Geçtiğimiz yıl içerisinde Need For Speed: Underground'un...
Underground 2003'de yayınlandığına göre 2004'deyiz demekki...
Pro Street diye değiştirirseniz 2009a dönebiliriz.

playstationda güzel oluyor ama pcde fazla zevk vremiyor

Eski NFS leri özledik gerçekten
ben hala underground 2 oynuyorum.ondan sonrakileri pek sevmedim.

01 Şubat 2009 Pazar, 17:00
CHIP Online Ziyaretçisi:

Geçtiğimiz yıl içerisinde Need For Speed: Underground'un...
Underground 2003'de yayınlandığına göre 2004'deyiz demekki...
Pro Street diye değiştirirseniz 2009a dönebiliriz.

-------------------------------------
Pro Street de değil.
Undercover olacak.

2004: Underground 2
2005: Most Wanted
2006: Carbon
2007: ProStreet
2008: Undercover

NFS Nitro yerine, daha iyi bir isim koyabilirlerdi.
Artık sıradan isimler koyuyorlar.

ben bu oyunu indirip bitirdim de halen gelmemiş mi hayret:)

Ben Carbon'dan sonra çıkanları hiç beğenmedim :( Pro Street tam bir rezaletti ve üzerine vasat bir oyun olarak Undercover geldi ,EA oyunda sadece görselliğin önemli olmadığını görmeli ,çünkü Most Wanted bile grafiksel açıdan yeterli . Kurgu ve oynanabilirlikte değişiklik yapılmazsa sonu Tomb Raider gibi olur :(

Geçtiğimiz yıl içerisinde Need For Speed: Underground'un bu yanlış Geçtiğimiz yıl içerisinde Need For Speed: UNDERCOVER olacak düzeltmelisiniz bence yanlış bilgi vermişsiniz!

Geçtiğimiz yıl içerisinde Need For Speed: Underground'un bu yanlış Geçtiğimiz yıl içerisinde Need For Speed: UNDERCOVER olacak düzeltmelisiniz bence yanlış bilgi vermişsiniz!
--------------------------------------------------------
2008 oyununun ismi, belirttiğiniz şekilde düzeltildi.
İlginiz ve uyarınız için teşekkürler.

bence en süper ses getiren nfs serileri underground 2 ile most wanted'tır.race game dalında efsane olmuş ve acayip ses getirmişlerdir.fakat mw den sonrasını fiyasko olarak görüyorum ki satış rakamları da bu tezimi doğrular nitelikteler.

Fiyatını oturturlarsa ozaman çok satar. Tabi ilacınıda oturtmalılar:) Muhtemelen ilacını yazamadılarda ondan fazla satmadı yoksa oyun kötü imiş berbatmış hadi canım oradan. Önemli olan kopya oyun alan için kaliteli bir kırektir. Gerisi zaten geliyor:)

Online işime gelir açıkçası :)
Bazen internette bile can sıkıntısını giderecek birşeyler kalmadığı vakitler oluyor.

EA'den büyük hata!

NFS World Online çok büyük bir etki yaratacak ve uzun yıllar World of Warcraft yeni güncellemelerle oynanmaya devam edilecektir.

Bu oyunun websiteleri ve haliyle bu oyuna yönelik siteler büyük yatırımlar alacaktır.

Online bir oyun yapmalarına rağmen EA'in oyunun websitesini açmadan oyunu duyurması büyük hata olmuş.

Daha da beteri, oyunun domain adresleri olacak olan. NFSWO.com ve NFSWorldOnline.com oyunun geliştiricisi Blackbox stüdyoları tarafından alımış olsada NFSWO.net, NFSWorldOnline.net, NFSWO.org ve NFSWordOnline.org adresleri boşta.

Panik yapmayın. Kötü ellere geçmesini engellemek için ben aldım :)

ben undergrround toplulugunda alt seviye arabaları kasdettigini sokak yarıslarınn tamamen underground 'a uydugunu iyi biliyorum.
UNDERGROUND tamamen sokak yarısı ve görsel olrakda basarılı oyundu.hala da devam ediyorum oynamya undergorund 2 den sonra hep 3 u bekledım neden olmasın ki gözde bir oyun ?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play